وکیل آنلاین

از اول سال تا به العان بر اثر نزاع ۷۶ هزار نفر در تهران آسیب دیده اند

نزاع

از اول سال تا به العان بر اثر نزاع 76 هزار نفر در تهران آسیب دیده اند

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه امسال 76 هزار و 387 نفر از نزاع درتهران آسیب دیدند و به دلیل این آسیب دیدگی ها به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند.

این شمار آسیب دیده از نزاع در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 71هزار و 146 نفر مراجعه کننده بودند، هفت درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش از کل مراجعان به دلیل آسیب های ناشی از نزاع در این 9ماه ، 49هزار و 436 نفر مرد و 26 هزار و 951 نفر زن بودند.

در آذرماه امسال نیز آمار مراجعان نزاع با 19 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 96 به هفت هزار و723 مورد رسیده است.

* توصیه پزشکی قانونی به مراجعان نزاع

پزشکی قانونی استان تهران به مراجعه کنندگان نزاع به مراکز پزشکی قانونی توصیه کرد: ظاهر خون آلود تاثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است.

بنابراین معاینه دقیق ‌تر ضایعات، نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی است.

در ادامه این توصیه ها آمده است: دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است.

برای صدور نظریه کارشناسی در خصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی یا کلانتری الزامی است.

پزشکی قانونی استان تهران همچنین تاکید کرده است: در مواردی برای بررسی دقیق تر جراحات یا عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره، تصویربرداری یا سایر اقدامات پاراکلینیک هستیم و این امر برای حفظ حقوق مراجعه کنندگان و اظهارنظر دقیق در خصوص صدمات است، بنابراین صبر و شکیبایی بیشتر مراجعان را می طلبد.

در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدیدکننده، فرد می تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند و سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز