وکیل آنلاین

۴۰۵ میلیون تن کالای اساسی ترخیص می شود

ترخیص-کالا

405 میلیون تن کالای اساسی ترخیص می شود

 

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه 405 میلیون تن کالای اساسی در حال ترخیص یا تامین ارز است، گفت: در تامین کالاهای مورد نیاز کشور نسبت به سال های گذشته 10 درصد نیز جلوتر هستیم.

 

علی اکبر مهرفرد سه شنبه شب در جلسه شورای گفت و گوی اتاق بازرگانی تبریز افزود: هیچ نگرانی برای واردات و تامین این محصولات نداریم.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اظهار داشت: در زمان‌ حاضر انبارهای کشور از کالاهای اساسی پر است.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه 12 هزار میلیارد تومان خسارت وارد آمده به محصولات کشاورزی با یک هزار میلیارد تومان غرامت پرداختی صندوق بیمه محصولات کشاورزی همخوانی ندارد، گفت: امیدوارم نمایندگان مجلس شورای اسلامی کمک کنند تا بتوانیم در همترازی ارقام این دو بخش ،اقدام اساسی انجام شود.

رئیس کمسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه شمال غرب کشور از ظرفیت‌های منحصر به فردی از لحاظ توسعه کشاورزی و تولید انواع محصولات برخوردار است، گفت: اگر به بخش کشاورزی این استان‌ها توجه شود، بخش قابل توجهی از مشکلات تولید و محصولات کشاورزی مرتفع می شود.

احمد علی کیخا با اشاره به اهداف سفر خود به تبریز، اظهار داشت: براساس قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی یکی از وظایف اصلی کمیسیون کشاورزی، اطلاع از امور تخصصی مربوطه در سطح کشور است.

وی اضافه کرد: از این رو اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس برای اطلاع از وضعیت کشاورزی، مسائل و چالش‌های موجود این بخش به آذربایجان شرقی سفر کردند.

حضور در چهل و هفتمین جلسه شورای گفت‌ وگوی بخش خصوصی و دولت، بازدید از شرکت تراکتورسازی ایران، بازدید از کارخانه عسل و تولید مربا، بازدید از پروژه مقابله با بیابان زدایی در حاشیه دریاچه ارومیه، سفر به شهرستان عجبشیر، شرکت در همایش توسعه صادرات غیرنفتی، بازدید از طرح آب‌های مرزی و مسیر انتقال آب ارس از جمله برنامه‌های اعضای کمسیون کشاورزی مجلس در جریان سفر به آذربایجان شرقی است.

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه