وکیل آنلاین

۵ میلیارد گوشی هوشمند چرا دور ریخته شد؟

مشاوره آنلاین
نتایج بررسی گروهی از محققان نشان می‌دهد حدود یک سوم گوشی‌های دور انداخته به دلیل شارژ نشدن دور انداخته می‌شوند. البته یکی از شایع‌ترین دلیل شارژ نشدن گوشی هوشمند به کثیف بودن درگاه شارژ آن مربوط می‌شود که اکثر مواقع می‌توان با هوای فشرده آن را تمیز کرد.با رایج‌ترین خرابی‌ها که باعث دور انداختن گوشی‌های موبایل می‌شوند آشنا شوید.

شارژ نشدن گوشی

نتایج بررسی گروهی از محققان نشان می‌دهد حدود یک سوم گوشی‌های دور انداخته به دلیل شارژ نشدن دور انداخته می‌شوند. البته یکی از شایع‌ترین دلیل شارژ نشدن گوشی هوشمند به کثیف بودن درگاه شارژ آن مربوط می‌شود که اکثر مواقع می‌توان با هوای فشرده آن را تمیز کرد.

شکستگی صفحه نمایش

شکستگی صفحه نمایش یکی دیگر از رایجترین دلایل خراب شدن گوشی‌های موبایل است که حدود ۱۰ درصد از کاربران به این دلیل گوشی خود را دور می‌اندازند. گفتنی است نمایشگر‌های گوشی‌ها بسیار حساس بوده و برای محافظت از آن‌ها باید از محافظ صفحه نمایش استفاده کرد.

کار نکردن اسپیکر‌ها

حدود ۹ درصد از کاربران نیز به دلیل کار نکردن اسپیکر‌ها گوشی موبایل خود را دور می‌اندازند. در واقع خرابی اسپیکر‌ها عملا گوشی را بلااستفاده کرده و نمی‌توان از آن برای گوش دادن به موسیقی، بازی کردن و برقراری تماس استفاده کرد.

گرم شدن بیش از حد

تعدادی از کاربران نیز گوشی موبایل خود را به دلیل گرم شدن بیش از حد دور می‌اندازند؛ به گونه‌ای که گوشی بدون اجرای بازی یا برنامه سنگین به شدت داغ می‌شود و دیگر امکان کار کردن با آن وجود ندارد.

خرابی میکروفن

خرابی میکروفن نیز همانند خرابی اسپیکر‌ها یکی دیگر از دلایل است که کاربران گوشی خود را دور می‌اندازند؛ چراکه در این شرایط امکان برقراری تماس وجود نخواهد داشت.

سایر دلایل دور انداختن گوشی‌های موبایل

تخلیه سریع شارژی باتری، خرابی دوربین، متصل نشدن به شبکه وای فای، از کار افتادن بلوتوث، خرابی دکمه‌های صدا و پاور، خرابی سیستم موقعیت‌یاب و مشکل شارژ بی‌سیم از سایر رایج‌ترین خرابی‌هایی است که باعث می‌شود کاربران گوشی‌های موبایل خود را کنار بگذارند.

منبع: فرارو

 

جهت مشاوره آنلاین و درخواست وکیل با شماره ۸۸۹۶۸۳۷۲ تماس حاصل نمایید.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز