نخبگان علمی در رفاه بیشتر خواهند بود

المپیاد-جهانی

نخبگان علمی در رفاه بیشتر خواهند بود

المپیاد دانش پژوهان برای هدایت نخبگان یکی ار روش هایی می باشد که به شدت جای پیشرفت و ترقی دارد، وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این موضوع گفت: امکانات رفاهی برای نخبگان علمی کشور بهبود می یابد.

طی مراسم بدرقه دانش آموزان نخبه کشور به المپیاد های جهانی  سید محمد بطحایی افزود: تلاش داریم ارتباط مستمر و بی تکلف تر با جامعه نخبگان و آموزش و پرورش برقرار کنیم و بیش از حافظه محوری به تمرین کار گروهی بپردازیم.

او خطاب به دانش آموزانی که در این المپیاد های جهانی شرکت کرده اند یادآور شد : شما دانش آموزان به عنوان نمایندگانی از نخبگان جوان کشور اسلامی ایران با تمدن پیشرفته و غنی راهی المپیادهای علمی هستید و امیدوارم با منش و رفتار خود در این المپیاد برای سایر کشورها درس آموز باشید.

برای ما به عنوان متولیان نظام تعلیم و تربیت، مهم تلاش دانش آموزان در این حوزه است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در شرایطی که کشور در هجمه عظیم بیگانگان قرار دارد و آنها ادعا دارند نخبگان کشور در انزوا هستند حضور بین المللی دانش آموزان ارزشمند است.

بطحایی با بیان اینکه ایران در عرصه بین‌المللی به عنوان پرچمدار علم مطرح می شود، گفت: این پدیده برای ما بسیار ارزشمند است.

بطحایی با بیان اینکه مجدانه در برابر آزمون هایی که شادی و نشاط دانش آموزان را از بین برده است ایستاده ایم، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که مسیر تعلیم و تربیت به جایگاه خود برگردد اکنون گاهی فرزندان را از دوره پیش دبستانی اسیر آزمون های چهار گزینه ای کرده ایم و آنها رادر رقابت های سخت قرار داده ایم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان نیز در این مراسم گفت: این نخستین مراسم رسمی بدرقه تیم‌های دانش آموزی است که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شده و نشان دهنده توجه ویژه مقام عالی این وزارتخانه به رقابت های بین المللی دانش آموزان است.

فاطمه مهاجرانی با یادآوری اینکه اعزام به المپیاد‌های جهانی از سال 1366 آغاز شده است، ادامه داد: دانش آموزان ایرانی در 30 سال شرکت در المپیاد‌های مختلف جهانی 681 مدال برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.

وی با بیان اینکه در طول شش سال گذشته ایران میزبان 4 المپیاد بوده است، افزود: انجام چنین فعالیت‌هایی در قالب المپیاد به کمک همت بالای اعضای هیات علمی‌ و دانش پژوهان انجام می‌شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان با یادآوری اینکه بنا داریم تا با تشکیل اتاق فکری بچه‌های مدال آور را در کنار هم جمع کنیم، ادامه داد: برنامه آینده پژوهشکده این است که دانش پژوهان کنار هم جمع شوند و در اتاق فکر و با ظرفیت نخبگی خود به حل مشکلات کمک کنند.

مراسم بدرقه دانش پژوهان اعزامی به المپیاد‌های جهانی سال 2018 و افتتاح اندیشکده دانش پژوهان جوان دوشنبه شب با حضور بطحایی وزیر آموزش و پرورش، مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش در باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد.

بدرقه تیم ‌های المپیاد جهانی فیزیک، زیست، شیمی، کامپیوتر و ریاضی در قالب این مراسم برگزار شد و در مجموع‌ 23 دانش آموز در ماه‌های آینده به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز