وکیل آنلاین

نحوه هزینه کرد تسهیلات زلزله کرمانشاه مشخص نیست

زلزله-کرمانشاه

نحوه هزینه کرد تسهیلات زلزله کرمانشاه مشخص نیست

 

یکی کارشناس حوزه مدیریت بحران می گوید : 8 هزار و 600 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه تسهیلات پرداخت شده، اما مشخص نیست این تسهیلات کجا هزینه شده است.

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه، امیرحسن یزدان نیاز روز چهارشنبه در همایش یک سال پس از زلزله کرمانشاه ، تجربه ها و سیاست ها گفت: تنها یک هزارو 500 میلیارد تومان کمک بلاعوض به این حادثه اختصاص یافته است.

وی گفت: 695 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و 16 میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای برای کرمانشاه پرداخت شده است و حجم کالاهائی که وارد کرمانشاه شده باورپذیر نیست و محرمانه تلقی می شود.

به گفته وی، نتیجه بخش نبودن کمک ها بخاطر این است که ما سطح حوادث را تشخیص نمی دهیم و مسوولان شهر با شهرسازی آشنا نیستند.

یزدان نیاز افزود: شهر باید دارای سوله های چند منظوره برای ورزش و پناهگاه در مواقع حادثه باشد تا مردم هنگام بروز بحران به آنجا پناه ببرند.

وی گفت: سازمان مدیریت بحران سوله و سازه ها را پیش بینی کرده و در برخی مناطق حدود 10 تا 15 درصد کارها پیش رفته اما ناتمام مانده است، نه تکمیل می شود و نه پول هائی که هزینه شده، قابل بازگشت است.

یزدان نیاز از جامعه دانشگاهی تقاضا کرد تا موضوع را مطالبه خود قرار دهند که چرا در جامعه حادثه خیز ایران، دست سازمان مدیریت بحران برای برخورد و مواجهه با حوادث کوتاه است

وی افزود: ستاد مدیریت بحران در سال 82 زمان رئیس دولت اصلاحات شکل گرفت و در دولت دهم اختیارات بودجه ای از این سازمان گرفته شد.

یزدان نیاز ادامه داد : استاندار نیز به ناچار برای بازسازی به سراغ سازمان برنامه و بودجه می رود و کاری به سازمان مدیریت بحران ندارد و اصلا نیازی نمی بیند که به سراغ این سازمان بیاید.

وی گفت: شورای عالی مدیریت بحران از زمان دولت یازدهم نیز تا امروز فقط دو بار تشکیل جلسه داده و تنها یک بار با حضور رئیس جمهوری تشکسل شده است.

وی گفت: شورای عالی مدیریت بحران تاکنون اختیارات خود را نیز تفویض نکرده تا مثلا این شورا به ریاست وزارت کشور تشکیل شود.

یزدان مهر افزود: اگر قرار است مناطق اسیب دیده ساخته شود باید تمامی جنبه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در نظر بگیرد.

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

 

افزودن یک دیدگاه