وکیل آنلاین

خداحافظی با یارانه نقدی؟ | خبر مهم وزیر اقتصاد درباره اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی

مشاوره حضوری

سید احسان خاندوزی : در روزهای آینده در یکی از استان‌های جنوبی کشور طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیک اجرا می شود.

 

 به گفته سخنگوی اقتصادی دولت، پیش از دولت سیزدهم، منابع بند الف تبصره ۱۸ عمدتا در قالب کمک‌های بلاعوض اختصاص یافته است که تقریبا بلاعوض بود. طبق گزارش دیوان محاسبات، عملکرد آن طی سال‌های ۹۶ تا ۹۹ حدود ۸ درصد بوده‌است.

وی اضافه کرد: دولت سیزدهم با هدف اثربخش کردن تسهیلات اشتغالزایی، از ۶ماه دوم ۱۴۰۰ تغییرات مهمی در دستورالعمل اجرایی این بند اعمال کرد که منجر به اثربخشی این تسهیلات شده است.

 وزیر اقتصاد و دارایی درباره صدور خودکار مجوزهای کسب و کار گفت: همان طور که وعده داده بودم درگاه ملی مجوزها آمادگی دارد تا مجوزهایی که امکان صدور آن ها به صورت برخط و آنی وجود دارد، طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی انجام دهد. هرچند گفته شده دستگاه ها باید مسئولیت کار را بپذیرند.

او ادامه داد: تا پایان آذرماه به دستگاه ‌ها مهلتی داده ایم، هفته آینده صدور خودکار اولین مجوز را انجام خواهیم داد. البته این روند فعلا تمام تلاش می شود تا دستگاه ها ملزم به تمکین باشند اما تعارفی نداریم و مجوزها را دستی صادر می کنیم.

 

وی اظهار کرد: به هیچ عنوان بودجه عمرانی را  به بودجه جاری منتقل نکرده ایم. در ۶ ماه نخست امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان و ماه های مهر و آبان  ۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر به پروژه های عمرانی اختصاص داده که مجموعا به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

خاندوزی درباره تفکیک حساب های تجاری از شخصی گفت: از شهریور امسال این فرایند آغاز شده، اما به دلیل گسترده شبکه بانکی گام به گام در حال اجراست.

منبع:همشهری

 

جهت تنظیم شکوائیه و مشاوره حقوقی آنلاین  با شماره ۸۸۹۶۸۳۷۲ تماس حاصل نمایید.

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز