وکیل آنلاین

ایتام صاحب خانه می شوند

ایتام

ایتام صاحب خانه می شوند

سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز(دوشنبه) تفاهم نامه ای امضا کردند که براساس آن یک هزار واحد مسکونی با مجموع اعتبار 58 میلیارد تومان برای ایتام ساخته می شود.

براساس این تفاهم نامه که در سازمان برنامه و بودجه امضا شد، اعتبار مورد نیاز برای هر واحد روستایی 50 میلیون و واحد شهری 60 میلیون تومان است که یک سوم آن توسط سازمان برنامه و بودجه، یک سوم توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و بقیه توسط موسسه خیریه ابوتراب تامین می شود.

همچنین پیش بینی شده که حداکثر در مدت یک سال آینده، واحدهای مسکونی آماه تحویل باشند. این واحدها در هفت استان محروم ساخته می شود که 5٠٠ واحد در روستا و 5٠٠ واحد در شهر است.

** نباید عده ای در بین چرخ دنده توسعه له شوند

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این مراسم گفت: اگرچه امام(ره) در بین ما نیست اما رهنمودهای ایشان که ما را توصیه و موظف به رسیدگی به زاغه‌نشینان می‌کردند در گوش ماست.

محمدباقر نوبخت ادامه داد: ٢ روش برای این کار وجود دارد؛ یکی اینکه کشور را در مسیر توسعه قرار دهیم تا از این طریق وضعیت معیشت همه افراد بهبود یابد؛ دیگر اینکه در راستای تحقق عدالت نیز اقدامات تکمیلی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید برنامه ویژه ای برای کسانی که از مسیر توسعه عقب مانده اند، داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: نظام به صورت یک مجموعه بزرگ تقسیم کار کرده و سازمان هایی همچون کمیته امداد(ره) وظیفه رسیدگی به این امور را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: معتقدیم توسعه و سازندگی کشور لازم است اما اینکه فکر کنیم باید در لابه لای چرخ دنده پیشرفت و توسعه، عده ای قربانی و له شوند، به هیچ وجه درست نیست و باید در کنار توسعه عمرانی و اقتصادی به افرادی که سهم کمتری برده اند رسیدگی کنیم.

** همه ایتام تحت پوشش کمیته امداد صاحب خانه شدند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: در ٢ هفته اخیر تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکونی در کرمان و یک هزار واحد برای ایتام امضا شد.

«پرویز فتاح» اصلی‌ترین مسأله این تفاهم نامه ها را مشارکت بخش خصوصی بیان کرد و گفت: با این روند می توانیم امیدوار باشیم که ایتام تحت پوشش کمیته امداد صاحب خانه می شوند.

ششم بهمن ماه نیز سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهمنامه ای برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی در جنوب استان کرمان امضا کردند.

گروه های هدف این طرح شامل پنج هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و پنج هزار خانواده محروم استان کرمان است. اولویت مکانی این طرح، شهرهای جنوبی استان کرمان همچون جیرفت، ریگان و کهنوج است.

هزینه ساخت هر واحد مسکونی 50 میلیون تومان و در مجموع 500 میلیارد تومان خواهد بود.

** دولت 5 هزار میلیارد تومان عیدی می دهد

رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه این مراسم نیز در جمع خبرنگاران گفت: از ظرفیت قانونی برای پرداخت عیدی کارکنان دولت استفاده کردیم و مقرر شده یک میلیون تومان در این ماه به عنوان عیدی پرداخت شود.

نوبخت، مجموع عیدی پرداختی دولت را 5 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

وی همچنین توضیح درخصوص پرداخت بسته حمایتی و توزیع آن بین اقشار ضعیف جامعه را به آینده موکول کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه