پرسش و پاسخ حقوقی رایگاندسته بندی: سوالدیه اعضا بدن در ماه حرام
وحید asked 1 هفته ago

باعرض سلام
دیه عضو برای ماه حرام یا غیر حرام در هنگام حادثه محاسبه میشود یا هنگام صدور رای؟یعنی اگه حادثه قبل ماه حرام باشه و رای در ماه حرام صادر بشه دیه ماه حرام بهش میخوره یا نه ؟

1 Answers
مدیر سایت عضو سایت answered 1 هفته ago

با درود خدمت شما کاربر گرامی
ابتدا عرض کنم دیه اعضا در ماه حرام افزایش پیدا نمی کند . فقط فوت در ماه حرام میزان ثلث دیه به دیه کامل اضافه می گردد ((ماده ۵۵۷ قانون مجازات اسلامی – تغلیظ دیه مخصوص قتل نفس است و در جنایت بر اعضاء و منافع جاری نیست.) در مجموع زمان اتفاق حادثه ملاک محاسبه قرار میگیرد . اگر در ماه عادی اتفاق افتاده باشد و صدور حکم ماه حرام باشد به مبلغ دیه افزوده نمی شود و مقدار معمول دیه محاسبه می گردد . موفق باشید .

جهت مشاوره با وکیل متخصص با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۷ از خطوط ثابت تماس حاصل نمایید .
جهت نگارش لایحه ، درخواست وکیل ، مشاوره حضوی و تنظیم قرارداد با شماره ۸۸۹۶۸۳۷۲ تماس حاصل نمایید .
لطفابا ثبت نظرات خود در دیدگاه وب سایت یا بخش نظرات اپلیکیشن دادورزیار در کافه بازار ما را حمایت کنید .