hasting asked 6 ماه ago

با عرض سلام و وقت بخیر
همسرم مدتی است که  من و خانه و زندگی اش را به بهانه واهی ترک کرده است.و زمان حضورش هم بزور برای من و خانه خرج میکرد و هربار که خرج اندکی میکرد منت میگذاشت و بحث درست میکرد. و اکنون فقط بنظرم بخاطر ترس از مهریه طلاق نمیدهد و من تاکنون درخواستی نکرده ام.چون هدفم زندگی است. در رابطه با مشکلاتمان سوالات زیر را دارم:
1- آیا می توانم بدون اجازه از حساب وی پول توسط عابربانک یا… برداشت کنم؟(بجای مهریه یا خرجی و نفقه) یا پیگرد قانونی دارد و مجرم شناخته می شوم؟(باتوجه به اینکه عابربانک ها دوربین دارد ووو…)
2- در درگیری ما چند زخم روی بدنش ایجاد شده. ایا اگر دیه بخواهد می توانم بگویم بجای گرفتن دیه،همان مبلغ را از مهریه ام کم کن؟!
3- آیا برای خروج از منزل باید از او که تاکنون یک هفته است  ترکم کرده اذن بگیرم؟(قبلا که برای خروج من مشکلی نداشت ولی اگر مرد بی بهانه رضایت ندهد چی؟)
خیلی ممنون میشم سوالاتمو پاسخ دهید. باتشکر

1 Answers
مدیر سایت عضو سایت answered 6 ماه ago

با درود خدمت شما کاربر گرامی
شما بدون اذن ایشان نمی توانید از حساب ایشان پول برداشت کنید . در خصوص دیه مبحث یک دعوی جداگانه مطرح می باشد و ارتباطی به مهریه شما ندارد مگر اینکه زوج با این موضوع موافقت نماید . شما می توانید از منزل خارج شوید و در این خصوص منعی ندارد . درکل تا توافق از طرف زوج نباشد شما نمیتوانید راسا از منابع مالی ایشان با عنوان مهریه استفاده کنید . موفق باشید .

جهت مشاوره با وکیل متخصص با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۷ از خطوط ثابت تماس حاصل نمایید .
جهت نگارش لایحه ، درخواست وکیل ، مشاوره حضوی و تنظیم قرارداد با شماره ۸۸۹۶۸۳۷۲ تماس حاصل نمایید .
لطفابا ثبت نظرات خود در دیدگاه وب سایت یا بخش نظرات اپلیکیشن دادورزیار در کافه بازار ما را حمایت کنید .