پرسش و پاسخ حقوقی رایگاندسته بندی: سوالایجاد مزاحمت و سلب آسایش و رفع مزاحمت و رفع سدمعبر
حبیب سیفی asked 7 ماه ago

سلام علیکم و خسته نباشید. یکی از همسایگانم دارای یکدستگاه ماشین سنگین(کمپرسی لیلاند) هستش که کانیون مذکور فرسوده میباشد.ایشان آن ماشین را درپیچ داخل کوچه (که عبور کامیون ممنوع میباشد) در کنار دیوار خونه خودش و روبروی خانه من پارک میکند و گاها چندین روز هم بلااستفاده میماند. که پارک نمودن ماشین اش در داخل کوچه مشکلات عدیده ای را بوجود می آورد. اول اینکه: کاملا سدمعبر درست میکند. دوم اینکه: بدلیل پیچ دار بودن موقعیت کوچه که محل عبور مردم و ماشینهای سواری هستش پارک کردنش مشکل درست میکند چون دید راننده ها را محدود میکند که واقعا خطرساز هستش. سوم اینکه: بدلیل فرسودگی ماشین، روغن موتور و واسگازین و گازوئیل ازماشین نشت میکند و میچکد که باعث خرابی آسفالت کوچه میشود. چهارم اینکه: بدلیل فرسودگی ماشین چندین بار بخصوص شبهای هوای سرد و زمستان ، طرف مقابل سوار ماشین مذکور میشود و مکررا استارت میزند تا ماشین روشن شده و موتورش گرم شود تا موتور و گازوئیل داخل باک ماشین از یخ زدگی جلوگیری شود که این امر باعث آلودگی صوتی شده و برایمان ایجاد مزاحمت نموده و سلب آسایش و خوابمان میشود. که بدلایل فوق الذکر چندین بار با راهنمایی و رانندگی و پلیس110تماس گرفته و موضوع را گفتیم که راهور ناجا به محل آمده و فقط چندبار جریمه نوشته و به ماشین الصاق نموده که این اقدام (جریمه)فایده ای نداشت و نیز چندبارپلیس110 به محل آمد و چندین بار شفاها بهش تذکر داده که ماشین را آنجا پارک نکند و به پارکینگ ببرد ولی به حرفهای آنها هم گوش نداده و توجهی نکرده است و همچنان به کارخودش ادامه داده و میدهد و به تماس گیرنده های تلفنی هم توهین میکند بدون نام بردن اسمی. که ای اواخر یکی از مامورین پلیس110گفت که ازش شکایت کنیم تا دادگاه رای به رفع مزاحمت و رفع سد معبر برایش دهد. لذا میخواستم بپرسم اینکه :
1- به کجا باید شکایت بکنیم؟ (کلانتری ، راهنمایی و رانندگی ، شورای حل اختلاف و یا مستقیم به دادسرا ؟).
2- آیا چندنفر همسایه باید شکایت کنند و یا اینکه فقط من به تنهایی میتوانم شکایت کنم؟ چون بعضی از همسایه ها ازش میترسن و پا پیش نمیگذارن ولی من مشکلی ندارم و میتوانم حتی به تنهایی ازش شکایت کنم. که اگر تنهایی مشکلی برای شکایت کردن نباشد راحتتر هستم. ممنون از لطف تک تک عزیزان دادورزیار جهت راهنماییتان. سپاسگذارم

1 Answers
مدیر سایت عضو سایت answered 7 ماه ago

با درود خدمت شما کاربر گرامی
شما باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و به جرم ممانعت از حق و مزاحمت از طرف مقابل طرح شکایت نمایید تا در دادسرا به آن رسیدگی شود ، یک نفر هم برای شکایت کفایت میکند ولی بهتر است در این خصوص استشهادیه ای از اهالی محل تهیه نمایید همچنین عکس از محل مذکور تهیه کنید و به گزارشات نیروی انتظامی هم استناد کنید .

جهت مشاوره با وکیل متخصص با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۷ از خطوط ثابت تماس حاصل نمایید .
جهت نگارش لایحه ، درخواست وکیل ، مشاوره حضوی و تنظیم قرارداد با شماره ۸۸۹۶۸۳۷۲ تماس حاصل نمایید .
لطفابا ثبت نظرات خود در دیدگاه وب سایت یا بخش نظرات اپلیکیشن دادورزیار در کافه بازار ما را حمایت کنید .