وکیل آنلاین

۹۸ درصد از ۶۳۴ مصدوم زلزله سرپایی درمان شده‌اند

زلزلهه

98 درصد از 634 مصدوم زلزله سرپایی درمان شده‌اند

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه آب، برق و گاز مناطق زلزله زده وصل است، گفت: زمین لرزه 6.4 ریشتری یکشنبه شب هیچ کشته ای نداشته است و 98 درصد از 634 مصدوم حادثه به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

هوشنگ بازوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد اندکی از مصدومان زلزله در بیمارستان های استان بستری هستند که حال همه آنها خوب است.

او با بیان اینکه همه خدمات زیرساختی مناطق زلزله زده برقرار است، گفت: آب، برق و گاز مناطق زلزله زده وصل شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

بازوند اظهار کرد: خسارت های زلزله یکشنبه شب و پس لرزه های آن در مقایسه با قدرت این زمین لرزه ها زیاد نبوده است و تنها برخی واحدها از جمله یکی دو واحد تجاری که پس از زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 باید تعمیر می شدند، تخریب شده اند.

استاندار کرمانشاه که هم اکنون در شهرستان قصرشیرین حضور دارد، گفت: امروز جلسه ستاد مدیریت بحران استان را در این شهرستان برگزار می کنیم و موضوع اسکان موقت و دائم زلزله زدگان را جمع بندی خواهیم کرد.

به گفته وی، درخواست زلزله زدگان برای اسکان موقت زیاد نیست.

ساعت 20:07 روز یکشنبه زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در عمق هفت کیلومتری زمین و در فاصله 17 کیلومتری سرپل ذهاب، 18 کیلومتری قصرشیرین و 33 کیلومتری گیلانغرب و 127 کیلومتری مرکز کرمانشاه رخ داده است.

این زلزله به حدی شدید بود که در تمام نقاط استان کرمانشاه احساس شد و بیشتر مردم را به معابر عمومی و پارکها کشاند.

بعد از زلزله 6.4 ریشتری تاکنون 9 پس لرزه بالای 4 ریشتر هم در این منطقه رخ داده که 2 مورد آن 5.2 ریشتر بوده است.

این زلزله ها پس لرزه زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته محسوب شده اند که در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

زلزله پارسال به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه