وکیل آنلاین

گمانه زنی ها درباره تغییر در کابینه سوریه

کابینه

گمانه زنی ها درباره تغییر در کابینه سوریه

شماری از رسانه های سوری از تغییر برخی وزیران کابینه این کشور در روزهای آینده خبر دادند.

این رسانه ها اعلام کردند که دو وزارتخانه حاکمیتی و یک وزارتخانه خدماتی به زودی شاهد تغییراتی در راس مدیریت خود خواهند بود.

پایگاه خبری – تحلیلی ‘داماس پست’ به نقل از منابع آگاه نوشت: وزارت خارجه نخستین وزارتخانه ای است که سکاندار آن تغییر می کند و ‘ولید المعلم’ به دلایل پزشکی با آن خداحافظی می کند.

این منابع مهمترین جایگزین احتمالی ولید المعلم را ‘بشار الجعفری’ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد می دانند که توانایی خود را در سیاست خارجی و دفاع از سوریه در سال های نمایند گی در سازمان ملل به اثبات رسانده است.

ولید المعلم 77 ساله از 11 فوریه 2006(22 بهمن 1384) به عنوان وزیر خارجه سوریه انتخاب شد . پیش از آن از سال 2000 معاون فاروق الشرع، وزیرخارجه وقت سوریه بود.

دومین وزارتخانه ای در انتظار تغییر وزیر خود است، وزارت کشور است که احتمال می رود ‘محمد الشعار’ به خاطر فساد معاون خود از کار برکنار شود.

منابع آگاه از سرلشکر ‘محمد رحمون’ به عنوان جایگزین احتمالی الشعار نام می برند.

سومین وزارتخانه ای که انتظار تغییر در آن می رود، وزارت منابع آبی سوریه است و نبیل الحسن جای خود را به شخص دیگری خواهد داد.

این منابع به جایگزین احتمالی وی اشاره ای نکرده اند.

کابینه عماد خمیس نخست وزیر سوریه در تاریخ 3 ژوئیه 2016(13 تیر95) تشکیل شد و 29 مارس 2017(9 فروردین 96) وزرای دادگستری، توسعه اداری و اقتصاد و بازگانی داخلی و 1 ژانویه 2018(11 دی 96) وزرای دفاع، صنعت و اطلاع رسانی آن تغییر کردند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه