تدوین طرح ۲۴ ماده ای برای گسترش اخلاق عمومی در جامعه.

گسترش-اخلاق-عمومی-در-جامعه

تدوین طرح ۲۴ ماده ای برای گسترش اخلاق عمومی در جامعه

عضو کارگروه ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری مجلس شورای اسلامی از تدوین پیش‌نویس طرح ارتقاء کارآمدی دستگاه‌های فرهنگی در گسترش اخلاق عمومی در جامعه خبر داد.

اصغر مسعودی به تدوین طرح “ارتقاء کارآمدی دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در گسترش اخلاق عمومی در جامعه” اشاره کرد و گفت: پیش‌نویس این طرح طی دو جلسه آینده در کارگروه ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری آماده می‌شود.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این طرح ۲۴ ماده دارد و دستگاه‌های مختلف موظفند در راستای ارتقاء اخلاق عمومی و جلوگیری از بروز رفتارهایی که پیامد منفی اجتماعی به همراه دارد، اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: با توجه به گستردگی حوزه اخلاق عمومی برخی مصادیق در این طرح در اولویت قرار دارند؛ به طور مثال بررسی رعایت حقوق شهروندی، رعایت حریم شخصی افراد، عدم کم‌کاری در شرح وظایف، رعایت عفاف و حجاب و… در این طرح اولویت دارند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب در راستای گسترش اخلاق عمومی اجرا می‌شود، اظهار کرد: نهادها و سازمان‌ها ازجمله صدا و سیما، آموزش و پرورش و… موظف شدند برای تحقق این مهم تمام اقدامات لازم را انجام دهند.

مسعودی ادامه داد: طبق این طرح صداو سیما مکلف است صرفا فیلم و سریال‌هایی را تولید کند که نقش‌ها، شخصیت‌ها، و قهرمانان رفتارهایی مغایر با اخلاق عمومی نداشته باشند؛ در ماده ۱۲ این طرح وزارت آموزش و پروش نیز موظف است با جذب مربیان پرورشی متعهد به گسترش حجاب و عفاف جامعه کمک کنند.

عضو کارگروه ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: وزرات ورزش و جوانان موظف است متناسب با جمعیت بانوان تمهیدات لازم را برای ساخت مراکز ورزشی سرپوشیده و مناسب فراهم کند؛ اگرچه قوانین مربوط به حجاب در کشور کامل و کافی است اما این طرح به دنبال نظارت و ضمانت اجرایی موارد قانون است و در صورت موفقیت می‌تواند اقدام موثری در این زمینه باشد.

۱۸:۰۳:۱۹

۰۳/۰۳/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram تدوین طرح ۲۴ ماده ای برای گسترش اخلاق عمومی در جامعه.instagram تدوین طرح ۲۴ ماده ای برای گسترش اخلاق عمومی در جامعه.

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android تدوین طرح ۲۴ ماده ای برای گسترش اخلاق عمومی در جامعه.

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز