کاهش مصدومان حوادث ناشی از کار در ۸ ماهه امسال

کاهش مصدومان حوادث ناشی از کار در ۸ ماهه امسال

در هشت ماهه سال جاری آمار مصدومان حوادث کار که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند ۱٫۶ درصد کاهش یافت و این آمار از ۱۹ هزار و ۸۰۷ مصدوم در هشت ماهه سال گذشته به ۱۸ هزار و ۷۷۷ مصدوم در هشت ماهه سال جاری رسید.

 

در هشت ماهه امسال ۱۸ هزار و ۷۷۷ نفر در حوادث کار مصدوم شدند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۸۶۳ نفر مرد و ۹۱۴ نفر زن بودند.

در این مدت استان های تهران با دو هزار و ۶۰۵، اصفهان با یکهزار و ۷۹۳ و خراسان رضوی با یکهزار و ۴۸۵ مصدوم بیشترین و استان های خراسان جنوبی با ۱۰۸، سیستان وبلوچستان با ۱۲۴ و چهارمحال و بختیاری با ۲۰۰ مصدوم کمترین آمار آسیب دیدگان حوادث کار را داشته اند.

در هشت ماهه امسال یکهزار و ۱۳۷ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات یکهزار و ۱۲۲ نفر بود، ۱٫۳ درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش از کل تلفات حوادث کار در کشور یکهزار و ۱۲۹ نفر مرد و هشت نفر زن بودند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر حوادث کار در هشت ماهه سال گذشته یکهزار و ۱۰۴ و تعداد زنان ۱۸ نفر بود.

در این مدت استان های تهران با ۲۶۱، خراسان رضوی با ۹۳ و فارس با ۸۰ فوتی بیشترین و استان های کهگیلویه و بویراحمد با پنج،‌ چهارمحال و بختیاری با هفت و کردستان، سمنان و ایلام هر کدام با ۱۰ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث کار را در بر می گیرند.

مهم‌ترین علت مرگ افرد در حوادث کار سقوط از بلندی است به نحوی که بر اساس آمارهای موجود در هشت ماهه امسال ۴۸۵ نفر از کل متوفیان حوادث کار بر اثر سقوط از بلندی جان خود را از دست داده اند.

سقوط از بلندی به تنهایی علت مرگ ۴۲٫۷ درصد از کل تلفات حوادث کار در کشور طی ۸ ماهه امسال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز با رشد ۶٫۱ درصدی مواجه بوده است.

پس از سقوط از بلندی به ترتیب اصابت جسم سخت با ۲۳٫۷ درصد از کل تلفات، برق‌گرفتگی با ۱۵٫۳ درصد، سوختگی با ۶ درصد، کمبود اکسیژن با ۴٫۷ درصد و سایر موارد با ۷٫۷ درصد در رتبه های بعدی تلفات حوادث کار قرار می گیرند.

همچنین طی این مدت مرگ بر اثر سوختگی ناشی از کار با ۱۳٫۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشترین افزایش و کمبود اکسیژن با کاهش ۲۸٫۴ درصدی بیشترین میزان کاهش را داشته اند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram کاهش مصدومان حوادث ناشی از کار در ۸ ماهه امسالinstagram کاهش مصدومان حوادث ناشی از کار در ۸ ماهه امسال
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android کاهش مصدومان حوادث ناشی از کار در ۸ ماهه امسال

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز