وکیل آنلاین

پیش بینی آبگرفتگی معابر شمال شرق و جنوب شرق کشور

زلزلهه

پیش بینی آبگرفتگی معابر شمال شرق و جنوب شرق

کشورمدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی گفت: امروز بالا آمدن آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر و مسیل ها در نواحی شمال شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی شده است.

مسعود حقیقت در گفت و گو با خبرنگار عملی ایرنا افزود: امروز شدت بارش ها در خراسان رضوی، خراسان شمالی، جنوب کرمان، شرق فارس، هرمزگان و جزایر هرمزگان و تنگه هرمز است که می تواند در برخی از مناطق به ویژه شرق فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و جزایر هرمزگان همراه با بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها همراه خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروز فعالیت سامانه بارشی در نواحی شمال شرق و شمال کشور به شکل بارش باران و در شرق ، جنوب شرق ، هرمزگان و شرق فارس به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی ادامه داد: در برخی از نواحی غرب ، شمال غرب ، دامنه های البرز و مرکز کشور هم بارش پراکنده همراه با مه صبحگاهی است که به تدریج از میزان ابرناکی در این نواحی کاسته می شود .

حقیقت افزود: این سامانه سه شنبه در شمال شرق و شرق کشور است و از اواخر فردا از مرز های شرقی کشور خارج می شود .

مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز بارش در ارتفاعات البرز، کرمان و شمال شرق به صورت برف خواهد بود.

وی گفت : طی دیروز بعدازظهر تا نیمه های شب گذشته لار در استان فارس 57 میلیمتر، حاجی آباد هرمزگان 28 ، مسجد سلیمان 25، کیش 50، فسا 20، گچساران 17، خنج فارس 47، شهربابک در کرمان 12، کرمانشاه 8، تهران 3.4 و شمیرانات 5 میلیمتر بارندگی داشته اند.

*** وضعیت هوای تهران/ گرمترین و سردترین نقاط کشور

مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی افزود: بیشینه دمای دیروز تهران 8 درجه سانتی گراد بود که امروز به 10، فردا 11 و پس فردا به 12 درجه می رسد؛ کمینه دمای امروز صبح پایتخت نیز 6 درجه بود. امروز در برخی از ساعات بارش باران در برخی نواحی تهران رخ می دهد و فردا پدیده خاصی نخواهیم داشت.

حقیقت گفت: راسک با 34 درجه، چالدران در آذربایجان غربی و داران در استان اصفهان با منفی 3 درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه