بیش از ۳۷ هزار فقره پرونده امسال در دادگستری ساری مختومه شد

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز مازندران: بیش از ۳۷ هزار فقره پرونده امسال در دادگستری ساری مختومه شد

رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران گفت: طی ۹ ماه نخست سال جاری؛ ۳۸ هزار و ۱۰ فقره پرونده وارد دستگاه قضایی شده و از این تعداد ۳۷ هزار ۲۲۲ فقره پرونده مختومه شده است.

 

 علی رحیم پور کامی اظهار کرد: دادگستری شهرستان ساری دارای ۲۹ شعبه حقوقی و کیفری بوده که از این تعداد ۱۱ شعبه حقوقی، ۵ شعبه خانواده، ۹ شعبه کیفری، دو شعبه دادگاه انقلاب و یک شعبه شورای حل اختلاف صلحی مستقر در دادگستری هستند.

رئیس دادگستری شهرستان ساری افزود: بیشترین مشکلات و حجم پرونده ها در قسمت اجرای احکام می باشد که با کمبود مکان مناسب برای مراجعین مواجه است.

رحیم پور ادامه داد: اجرای احکام دادگستری ساری متشکل از شعبات ۱ و ۲ اجرای احکام و شورا با ۴ قاضی و۱۷ کارمند در حال فعالیت می باشند که مکان مناسب و وسیع تری برای ارباب رجوع در نظر گرفته شده و وضعیت اجرای احکام از نظر سخت افزاری و نرم افزاری را بهبود بخشیده است.

این مقام قضایی در خصوص کمبود قاضی در این حوزه افزود: برای بهتر شدن این موضوع و سهولت در کار اجرای احکام دو نفر از معاونین در اجرای احکام مستقر شدند تا با نظارت و کمک به این واحد بتوانیم با انجام برنامه خوب و دقیق و اجرای به موقع احکام، در کمترین وقت ممکن از پرونده های اجرای احکام کاسته و در این خصوص رضایت مراجعین را شاهد باشیم.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان ساری در خصوص پرونده های ورودی در ۹ ماه سال نخست سال جاری اظهار کرد: طی این مدت ۳۸ هزار و ۱۰ فقره پرونده وارد دستگاه قضایی شده که از این تعداد ۳۷ هزار و ۲۲۲ فقره پرونده مختومه شده است.

وی همچنین در خصوص واحد ارشاد و معاضدت مستقر در دادگستری شهرستان ساری افزود: این واحد همه روزه از شروع وقت اداری تا آخر وقت اداری پاسخگوی مراجعین است و به طور میانگین طی ۹ ماه سال جاری بیش از ۲۴ هزار و ۳۰۰ نفر به این واحد مراجعه و در خصوص مسائل حقوقی و کیفری خود ارشاد و راهنمایی شده اند.

رحیم پور با اشاره به ابلاغیه های صادره از سوی دفاتر حقوقی و کیفری اظهار کرد: طی ۹ ماه ابتدای سال جاری نیز ۱۶۲ هزار و ۹۱ ابلاغیه صادر شده که از این تعداد ۹۲ هزارو ۷۲۴ ابلاغیه به صورت سنتی و تعداد ۶۹ هزارو ۳۶۷ ابلاغیه الکترونیکی بوده است.

وی ادامه داد: با راه اندازی سیستم الکترونیک، کاهش آمار اشتباهات مامورین در ابلاغ را شاهد بودیم به طوری که از تعداد ۶۹ هزار و ۳۶۷ ابلاغ قضایی، ۷۰ درصد آن به رویت طرفین رسیده است.

رئیس دادگستری شهرستان ساری با اشاره به آمار پروندهای شورای حل اختلاف نیز گفت: با قانون جدید شورای حل اختلاف و افزایش صلاحیت شورا در رسیدگی به مطالبات ۲۰ میلیون تومانی شاهد افزایش ورودی پرونده ها هستیم به طوری که در بعضی از شعبات اوقات دادرسی از بعضی محاکم دادگستری استان بیشتر و بعضی از شعب با وجود یک کارمند؛ بیش از ۱۵۰ فقره ورودی پرونده داشته است.

این مقام قضایی با اشاره به مطلب فوق تصریح کرد: هدف از تشکیل شورای حل اختلاف تسریع در رسیدگی و صلح و سازش بین طرفین بوده که باید برای حل مشکل مذکور نیز چاره ای اندیشیده و اقدامات مناسبی در جهت کاهش زمان رسیدگی در شورا صورت گیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram بیش از ۳۷ هزار فقره پرونده امسال در دادگستری ساری مختومه شدinstagram بیش از ۳۷ هزار فقره پرونده امسال در دادگستری ساری مختومه شد
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android بیش از ۳۷ هزار فقره پرونده امسال در دادگستری ساری مختومه شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز