با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛ لزوم پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن آموزش و پروش

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛ لزوم پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن آموزش و پروش

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه به لزوم پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش که دارای فرزند خردسال می باشند حکم داد.

در پی شکایت تعدادی از بانوان شاغل در آموزش و پرورش، هیأت عمومی این دیوان با استناد به اینکه زنان کارمند دولت از جمله آموزش و پرورش که فرزند خردسال دارند و محل خدمت آنها فاقد مهدکودک دولتی باشد به موجب مقررات قانونی از جمله ماده ۷۸ قانون مدیریت خدمات کشوری و ضوابط اجرایی بودجه در سالهای مختلف که از سوی هیأت دولت تصویب می شود مستحق دریافت کمک هزینه مهدکودک می باشند.

بر اساس این گزارش، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و آموزش و پرورش دارای تکلیف قانونی و پیش بینی بودجه جهت پرداخت آن می باشند و عدم تبادل موافقتنامه نافی حق قانونی کارمندان مستحق نمی باشد و این امر با توجه به پرداخت این مزایا در سایر دستگاههای اجرایی باعث تبعیض ناروا شده و لازم است نسبت به پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش اقدام گردد.
 
گفتنی است براساس ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری تبعیت از آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برای تمامی دستگاه ها لازم است و لزومی به طرح شکایت و تقدیم دادخواست از سوی افراد ذینفع نیست و دستگاههای ذیربط مکلف به اجرای رأی صادره بوده و در صورت خودداری،  مسئولیت قانونی خواهند داشت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛ لزوم پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن آموزش و پروشinstagram با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛ لزوم پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن آموزش و پروش
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛ لزوم پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن آموزش و پروش

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز