آیا گرانی ارز بر پرداخت حقوق معلمان مدارس خارج از کشور تاثیر دارد؟

پرداخت-حقوق-معلمان-مدارس

آیا گرانی ارز بر پرداخت حقوق معلمان مدارس خارج از کشور تاثیر دارد؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه حقوق معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور بر مبنای ارز پرداخت می‌شود، درباره تاثیر افزایش نرخ ارز بر پرداخت حقوق این قشر توضیح داد.

سید محمدجواد ابطحی با بیان اینکه ممکن است آموزش و پرورش پس از گرانی دلار در رابطه با اداره مدارس خارج از کشور به‌ویژه مدارس ایرانی در کشورهای اروپایی و کشورهایی که با دلار کار می‌کنند و پرداخت حق‌الزحمه معلمان آن‌ها دچار مشکل شود، گفت: از آنجا که حقوق معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور بر مبنای ارز پرداخت می‌شود دولت باید ارز را خریداری کند و از آنجا که دلار افزایش پیدا کرده است باید بودجه خرید دلار را به قیمت جدید در نظر گرفت اما چنین بودجه‌ای در زمان تصویب در نظر گرفته نشده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچند تعداد این معلمان و مدارس زیاد نیست و آموزش و پرورش با رایزنی با سازمان برنامه، بودجه و محاسبات می‌تواند این مشکل را حل کند اما آموزش و پرورش قبل از گرانی دلار هم در پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور کوتاهی می‌کرد بنابراین مشکل جای دیگر است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تعداد معلمان خارج از کشور را حدود 600 تا 700 نفر اعلام کرد، اضافه کرد: می‌توان این معضل را با بستن پیمان‌های دو جانبه و قراردادهای مناسب با کشورهایی که ایران در آن‌ها معلم و مدرسه دارد کاهش داد بنابراین اعتقادی به اینکه دلار اثر خاصی بر فعالیت‌های آموزش و پرورش در خارج از کشور خواهد گذاشت، ندارم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram آیا گرانی ارز بر پرداخت حقوق معلمان مدارس خارج از کشور تاثیر دارد؟instagram آیا گرانی ارز بر پرداخت حقوق معلمان مدارس خارج از کشور تاثیر دارد؟

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android آیا گرانی ارز بر پرداخت حقوق معلمان مدارس خارج از کشور تاثیر دارد؟

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز