وکیل آنلاین

وقتی متهمان پرونده از قاضی شکایت می کنند

ترور-ملاتینا

وقتی متهمان پرونده از قاضی شکایت می کنند

متهمان پرونده ترور ماموستا «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین مهاباد که حکم اعدامشان از سوی دیوان عالی کشور نقض شده، از قاضی صلواتی به دفتر حقوق شهروندی دادگستری استان تهران شکایت کردند.

سید محمود علیزاده طباطبایی گفت: متهمان این پرونده پیشتر به اتهام ترور امام جماعت مسجد خلفای راشدین مهاباد در شعبه 28 دادگاه انقلاب محاکمه و به اعدام محکوم شدند اما حکم صادره در شعبه 41 دیوان عالی کشور به ریاست قاضی رازینی نقض شد.

این وکیل دادگستری افزود: سال 95 پرونده برای رسیدگی در شعبه هم عرض به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شد اما از آن زمان تا کنون، دادگاه نسبت به برگزاری جلسه رسیدگی اقدام نکرده است.

علیزاده طباطبایی اضافه کرد: موکلانم مدعی هستند که قاضی صلواتی آنها را خواسته و گفته تا زمانی که وکیل خود را تغییر ندهید، دادگاه را برگزار نمی کنم.

ماموستا «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین مهاباد هفتم مهر سال 1387 ترور شد.

گفته می شود گروه های سلفی و وابسته به وهابیون، ملا تینا را ترور کردند.

با توجه به اینکه در این حادثه یک سرباز نیز جان خود را از دست داده بود، شعبه 15 دادگاه انقلاب برای سه نفر از متهمان، قرار عدم صلاحیت رسیدگی صادر و رسیدگی به پرونده را در صلاحیت دادگاه کیفری استان آذربایجان غربی دانست.

پرونده این افراد در دادگاه کیفری یک استان آذربایجان غربی بررسی و دادگاه پس از محاکمه، یکی از متهمان را به اتهام قتل عمد سرباز نیروی انتظامی به قصاص و دو نفر دیگر را به 10 سال حبس محکوم کرد که البته به این حکم اعتراض شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه