اعلام وصول طرح جامع پذیرش وکالت با بیش از ۸۰ امضا در هفته آینده.

طرح-جامع-پذیرش-وکالت

اعلام وصول طرح جامع پذیرش وکالت با بیش از ۸۰ امضا در هفته آینده/ قانون وکالت بسیار قدیمی و نیازمند بازنگری است

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس با انتقاد از نبود قانون جامع وکالت در کشور، گفت: تاکنون بیش از ۸۰ امضا برای طرح جامع پذیرش وکالت جمع آوری شده و احتمال اعلام وصول آن در هفته آینده وجود دارد.

ابوالفضل ابوترابی با یادآوری فرارسیدن روز وکیل و تبریک این روز به تمامی وکلا، گفت: وکلا با نقش آفرینی خود می توانند در احقاق حق مردم نقش مناسب و مثبتی ایفا کنند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود قانون جامع وکالت در کشور، تصریح کرد: متاسفانه قانون وکالت بسیار قدیمی بوده و نیازمند بازنگری است.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۸۷  قانون برنامه ششم توسعه به منظور اعمال حمایتهای حقوقی و تسهیل دستیابی مردم به خدمات قضائی و حفظ حقوق عامه، به قوه قضائیه اجازه داده می‌شود تا نسبت به تائید صلاحیت فارغ‌التحصیلان رشته حقوق جهت صدور مجوز تاسیس مؤسسات مشاور حقوقی برای آنان اقدام نماید و از سویی استقلال کانون وکلا را داریم که شخصیتی حقوقی است یعنی در حال حاضر دو شخصیت در حوزه وکالت وجود دارد که باید برای آنها تصمیم گیری واحد شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه استقلال وکالت باید حفظ شود، تصریح کرد: وکالت نیاز جدی به استقلال دارد و نباید حتما زیر نظر قوه قضائیه باشد؛ این موضوع امر پذیرفته شده در دنیا برای عدالت کیفری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه حفظ استقلال وکیل به احقاق عدالت کمک می کند در رابطه با آخرین وضعیت طرح جامع پذیرش وآموزش وکالت گفت: متاسفانه در امر پذیرش و جذب وکیل انحصاری عمل می شود و از سویی با تعداد زیادی از بیکاران رشته حقوق مواجه هستیم از این رو بر اساس این طرح وکالت از انحصاری بودن خارج می شود و افراد اگر ۶۰ درصد نمره قبولی را کسب کنند در حرفه وکالت مشغول می شوند و سقفی تعیین نشده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰ امضا برای طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت جمع آوری شده است، گفت: پیش بینی می شود این طرح هفته آینده یا قبل از عید در صحن علنی مجلس اعلام وصول شود

۰۸:۲۹:۱۱

۰۲/۲۷/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram اعلام وصول طرح جامع پذیرش وکالت با بیش از ۸۰ امضا در هفته آینده.instagram اعلام وصول طرح جامع پذیرش وکالت با بیش از ۸۰ امضا در هفته آینده.

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android اعلام وصول طرح جامع پذیرش وکالت با بیش از ۸۰ امضا در هفته آینده.

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز