وزیر بهداشت استعفا نداده است

ایرج-حریرچی

وزیر بهداشت استعفا نداده است

 سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استعفای وزیر بهداشت صد در صد شایعه و کاملا بی اساس است.

روز دوشنبه در نشست خبری وزارت بهداشت، ایرج حریرچی افزود:  وزیر بهداشت ساعت هشت صبح امروز در شورای معاونان وزارتخانه شرکت داشت و همچنین دکتر هاشمی با شخص رئیس جمهوری رابطه ای در سطح عالی دارد. با این حال ظاهرا برخی افراد که وقت آزاد هم دارند شایعه پخش می کنند.

قطعا وزیر بهداشت قوی تر از گذشته به فعالیت های خود  مشغول است.

تعطیلات رسمی طولانی در کشور از نظر حریرچی باعث  بروز اشکال و اختلال در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می باشد .

این مقام مسئول در وزارت بهداشت اضافه کرد: مردم اگر با یک روز تعطیل رسمی مواجه شوند برنامه های خود از جمله مراجعه به مطب پزشکان یا بیمارستان را تنظیم می کنند که در روز تعطیل مراجعه نداشته باشند اما وقتی که با تعطیلات رسمی طولانی مواجه می شوند در خدمت گرفتن مشکل پیدا می‌کنند.

وی در نشست این هفته نیز به مساله تامین ارز برخی شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: برخی از این شرکت ها، کالای خود را با ارز سه هزار و 800 تومانی یا چهار هزار و چند صد تومانی، قبلا وارد کرده اند اما می خواهند آن را با قیمت روز به فروش برسانند.

حریرچی این اقدام شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی را غیر قانونی و غیر اخلاقی دانست و اظهار داشت: صاحبان این شرکت ها استدلالی را می آورند مبنی بر اینکه اگر کالای خود را بفروشیم باید جای آن را پر کنیم این در حالی است که اگر آنان با دلار 3 هزار و 800 تومانی می خرند حاشیه سودشان هم در همان میزان دلار است و اگر گران تر بخرند حاشیه سودشان هم به تناسب بیشتر می شود بنابراین نباید با قیمت فرضی ارز محصولات خود اعم از دارو و تجهیزات پزشکی را بفروشند.

وی به تاخیر در مطالبات حوزه سلامت از جمله شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی هم اشاره کرد حتی یک روز تاخیر در پرداختی ها را خوشایند ندانست و گفت:روز گذشته وزیر بهداشت، نیز در کاهش تاخیرهای پرداختی ها به شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به واکسن HPV اشاره و کرد و گفت: اینکه تزریق واکسن HPV باعث عقیم شدن مردان و زنان می شود، بیانی غیر علمی و در حد شایعه اعلام کرد.

وی گفت: خواهش می کنم که در این خصوص افراد علمی اظهار نظر کنند و اگر گزارش عملی وجود دارد به ما ارایه دهند. تا زمان حاضر گزارشی در این خصوص در دنیا ارایه نشده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز