وکیل آنلاین

وزیر ارتباطات:خدمات پست متناسب با جغرافیای استانی توزیع شود

وزیر-ارتباطات

وزیر ارتباطات:خدمات پست متناسب با جغرافیای استانی توزیع شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:پست با شاخص هایی نظیر افزایش ترافیک و گسترش سبد خدمات ارزیابی می شود و باید متناسب با جغرافیای هر استان محصولات خدماتی تولید و ارائه شود.

محمد جواد آذری جهرمی روز سه شنبه در جلسه کنترل پروژه های این شرکت افزود:چنانچه ارائه خدمت به مردم با شناخت مزیت های منطقه ای و متناسب با ساختار هر نقطه از کشور انجام شود، در جلب رضایت مشتری و کاهش هزینه ها تأثیر زیادی دارد.

وی اضافه کرد: توجه به ارتقای کیفیت خدمات و لزوم تکریم مشتریان و ارباب رجوع از مهم ترین وظایف شبکه پستی به شمار می رود.

به گفته آذری جهرمی، فرآیند انجام عملیات پستی نیاز به نظارت مستمر داشته و می توان متناسب با نیاز مشتریان، فرآیند آن را تعریف کرد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: پست نیاز به پیشرفت دارد و انتظار مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات، ایجاد تحول و تنوع در خدمات و گسترش این بخش در سطح کشور است.

وی تعیین راهبرد های مناسب برای جذب بازار و ارتقای کیفیت خدمات را از جمله تکالیف مهم پست برشمرد و گفت: می توان با استفاده از قدمت و سابقه طولانی پست، این شبکه را به یکی از نشان های تجاری شاخص کشور مبدل کرد و با استفاده از ظرفیت رسانه ها به معرفی خدمات پستی پرداخت.

به اعتقاد آذری جهرمی افزود:امروز لازم است ضمن ارتقاء وجهه سازمانی در نزد همکاران، به راهکارهای بهبود تعصب سازمانی در بین آنان نیز توجه داشت.

حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست دراین نشست گفت: سرویس های پروژه های اقتصاد مقاومتی جی.نف(GNAF )و سیماک در آینده نزدیک به مردم ارائه می شود .

جی.نف(GNAF ) طرح ملی نشانی استاندارد یکسان ایرانیان و سیماک طرح ملی مدیریت یکپارچه املاک که توسط شرکت پست درحال اجرا است.

وی کاهش هزینه ها در چارچوب توجه به شرایط اقتصادی کشور را یکی دیگر از اقدام های شرکت ملی پست برشمرد که در راس امور و اولویت قرار گرفته است.

نعمتی وجود نگاه اقتصادی به فعالیت ها متناسب با نیاز مشتری و استفاده از ظرفیت اپراتورهای خصوصی در مسیر ارتقای کیفیت خدمات را از دیگر برنامه های مهم پست برشمرد .

وی اظهار داشت: بازنگری در فرآیندهای پستی با توجه به مأموریت های جدید و چابک سازی بدنه شرکت با استفاده از توان مدیریتی نیروهای جوان از جمله اقدام های مهم در دوره جدید است.

معاون وزیر ارتباطات یادآور شد: رشد 16 درصدی درآمد سه ماهه نخست شرکت ملی پست در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل تحقق یافته و با توجه به شرایط موجود رشد درآمد، شاخص موثری در کنار سایر شاخص ها برای ارتقاء جایگاه شبکه پستی است و انتظار می رود با نگاه سیستمی به فعالیت ها و همکاری با اپراتورها، کیفیت خدمات نیز افزایش یابد.

نعمتی همچنین از کاهش 400 نفری نیروی انسانی ایین شرکت به واسطه بازنشستگی خبر داد و گفت: اکنون براساس سیاست چابک سازی از ظرفیت نیروی انسانی موجود در بخش های مختلف استفاده خواهد شد و هیچگونه جذب نیروی انسانی جدید نخواهیم داشت.

سیروس موثقی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات نیز در این نشست اثرگذاری پست در اقتصاد کشور را یادآور شد و گفت: خدمات پست اثرگذاری زیادی در تولید ثروت ملی و بهبود اقتصاد کشور دارد و بر همین اساس باید با هدفمند کردن سرمایه گذاری و کاهش هزینه ها، به اهداف مورد نظر دست یافت.

وی گفت: داشتن برنامه در جذب بازارهای جدید و توجه به رشد روزافزون فناوری از دیگر اولویت هایی است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

این مقام مسئول بر لزوم در نظر گرفتن هدف ها و ساختارهای متناظر با فعالیت های جدید تاکید کرد و افزود: برای رسیدن به برنامه ها و اهداف باید بتوانیم سهم خود در بازار را جذب و رشد اقتصادی را تجربه کنیم.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هفدهم مهرماه 96 از اعطای دو پروانه به اپراتورهای بخش خصوصی خبر داد و ارائه این 2 مجوز را ایجاد فضای رقابتی برای ارائه خدمت بهتر به مردم ارزیابی کرد.

به گفته وزیر ارتباطات، در کنار فعالیت این دو اپراتور خصوصی، شرکت ملی پست باید به وظایف حاکمیتی خود بیش از پیش ادامه دهد.

وی گفت: حرکت و تغییر پست از خدمات سنتی به مدرن با ارائه خدمات با کیفیت و فعالیت در یک فضای رقابتی سالم امکانپذیر است و صدور پروانه برای دو اپراتور خصوصی و ایجاد فضای رقابتی ارتقا کیفیت خدمت رسانی به مردم را افزایش می دهد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز