ورود بیش از ۵۰۰ هزار پرونده به دادگستری استان کرمان در سال ۹۶

ورود-۵۰۰هزار-پرونده-به-کرمان

ورود بیش از ۵۰۰ هزار پرونده به دادگستری استان کرمان در سال ۹۶

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۵۰۷ هزار و ۱۶۲فقره پرونده وارد دادگستری کل استان کرمان شده است، گفت: با تلاش هاص صورت گرفته خروجی پرونده های دادگستری استان ۱۷٫۵درصد افزایش یافته است.

یدالله موحد در جمع روساء و دادستان های سراسر استان با تبریک میلاد مبارک بانوی دو عالم صدیقه کبری فاطمه زهرا (س)اظهار کرد: طبق ارزیابی های انجام شده دادگستری کرمان جزء دادگستری های فعال، به روز و مطرح کشور است.

رئیس شورای قضایی استان کرمان اظهار کرد: با تلاش وهمت کارکنان قضایی و اداری، موجودی دادگستری استان در ۱۱ ماهه سال ۹۶ نسبت به مانده اول فروردین بیش از چهار درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۶ حقیقتا برای دادگستری استان کرمان سالی سرشار از موفقیت بود، گفت: از تلاش های شبانه روزی تمامی قضات و کارکنان اداری خدوم دادگستری استان تشکر می کنم.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کرمان اظهار کرد: اتحاد و یکدلی بین مدیران قضایی و کارکنان برای افزایش خدمات قضایی به مردم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

موحد تصریح کرد: خوشبختانه در سطح استان مدیران قضایی، قضات و کارکنان اداری درک وفهم مشترکی از جایگاه ومرتبه امرقضا و مشکلات حقوقی و قضایی مردم دارند و با یک برداشت و تفسیر عادلانه برای اجرای عدالت و پیشرفت کشور دلسوزانه قدم بر می دارند.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه دادگستری استان کرمان با تجمیع توان علمی، فکری و تجربی خود و با اتکا به خداوند متعال وتحت رهنمودهای مقام معظم رهبری و ولایت مداری در محدوده ظرفیت های قانونی که در اختیار دارد به وظیفه و رسالت سنگینی که بر عهده دارد عمل خواهد کرد.

موحد به موضوع استانداردسازی و ارتقای سطح کیفی دادرسی ها اشاره کرد و افزود: یکی از ویژگی های مدیران موفق به کار گیری تمام ظرفیت ها اعم از منابع انسانی و مالی در جهت پیشبرد اهداف سازمان است.

وی خطاب به مدیران قضایی بر حفظ هرچه بیشتر سلامت سیستم قضایی دراستان کرمان تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی مانند درخت مفیدی است که ثمره و میوه فعالیت هایش عدالت و طعمش احساس عدالت است.

موحد بار دیگر بر حفظ حرمت و کرامت مراجعان به دستگاه قضایی تاکید کرد و گفت: مدیران قضایی همچون گذشته با قاطعیت و بدون اغماض با فساد برخورد کنند.

وی انعقاد میثاق نامه “عدالت و امنیت پایدار”را در کاهش جرایم خشن در جنوب و شرق استان کرمان موثر دانست و گفت: طوایف برتر در زمینه پیشگیری از وقوع جرم شناسایی و ازسوی سیستم قضایی مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

این مقام قضایی اظهار کرد: مدیران قضایی باید بیش از گذشته در زمینه مبحث پیشگیری ازوقوع جرائم و ارائه راهکارها و برنامه هایی در جهت کاهش میزان ورودی پرونده به سیستم قضایی تلاش کنند.

وی به روند روبه رشد وضعیت ابلاغ الکترونیک در دادگستری استان کرمان اشاره کرد و گفت:در فروردین سال جاری به طور میانگین ۲۹درصد ابلاغ ها به صورت الکترونیکی انجام میشد که در بهمن ماه این رقم به ۵۵درصد رسیده است.

موحد در خصوص عملکرد شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: طی سال جاری ۱۳۵ هزار و ۵۴۹فقره پرونده وارد شوراهای حل اختلاف استان شده است که نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۴درصدی ورودی پرونده ها روبرو بوده است.

وی به کاهش ۱۲ درصدی موجودی پرونده ها در شعب شوراهای حل اختلاف هم اشاره کرد گفت: در سال ۹۶ به ۱۳۷هزار و۵۲۴ پرونده در شوراهای حل اختلاف رسیدگی شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram ورود بیش از ۵۰۰ هزار پرونده به دادگستری استان کرمان در سال ۹۶instagram ورود بیش از ۵۰۰ هزار پرونده به دادگستری استان کرمان در سال ۹۶

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android ورود بیش از ۵۰۰ هزار پرونده به دادگستری استان کرمان در سال ۹۶

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز