واریز سود سهام عدالت ادامه دارد

سهام-عدالت

واریز سود سهام عدالت ادامه دارد

مشمولان ردیافت این طرح که سود سهام عدالت خود را دریافت کرده اند تا العان به بیش از 38 میلیون و 800هزار نفر رسیده اند. سازمان خصوصی سازی از واریز 32 هزار میلیارد ریال به حساب این افراد خبر داد.

با رونمایی از سامانه سهام عدالت  از اواخر اسفندماه 1395 مرحله نهایی ساماندهی آن آغاز شد.

با موافقت رییس جمهوری پس از 10 ماه از آغاز اجرای طرح، از هجدهم دی ماه 1396 آغاز شد و مشمولان در 2 مرحله سود سهام مربوط به سال مالی 1395 را دریافت کردند.

کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی،آخرین گروه باقیمانده بودند که هشتم اردیبهشت ماه با این گروه نیز تسویه شد.

به گزارش یکشنبه سازمان خصوصی سازی، تاکنون بیش از 42میلیون نفر از مشمولان به سامانه سهام عدالت مراجعه و خدمات گرفته اند.

تاکنون 39 میلیون و 400 هزار نفر شماره شبای بانکی خود را به این سامانه وارد کرده‌اند.

38 میلیون و 800هزار نفر که تا ششم اردیبهشت ماه شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کردند سود خود را به صورت کامل دریافت و تسویه حساب کردند.

بقیه مشمولان تا پایان خردادماه وقت دارند شماره شبای حساب بانکی خود را در این سامانه ثبت کنند. آنان نیز از نیمه اول تیرماه امسال سود سهام عدالت خود را دریافت می کنند.

همانگونه که سازمان خصوصی سازی قبلا اعلام کرده بود از هفته نخست تیرماه شرایط و جزییات انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث قانونی و چگونگی ثبت شماره شبای آنان اعلام می شود.

رییس کل سازمان خصوصی سازی بیست و سوم اردیبهشت ماه گفت: تعیین تکلیف اداری و حقوقی انتقال مالکیت و سود سهام عدالت مشمولان متوفی کاری پیچیده و زمانبر است که در دستور کار این سازمان قرار دارد.

چندی پیش مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی به ایرنا اعلام کرد: 2 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت فوت کرده اند که فرآیند واریز سود به این گروه نیز در حال طی شدن است و تا تیرماه امسال تکلیف این گروه مشخص می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز