وکیل آنلاین

نگرانی ها از حجم پرونده های قضایی کرمان ادامه دارد

پرونده-های-قضایی

نگرانی ها از حجم پرونده های قضایی کرمان ادامه دارد

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در طی دیداری که با  مسئولان قضایی استان کرمان داشت ضمن پیشاپیش تبریک گفتن هفته قوه قضائیه افزود: باید در حوزه پیشگیری جرایم اقدامات ماثری در نظر گرفته شود.

گفته حجت الاسلام علیدادی سلیمانی دستگاه قضا از قداست و جایگاه ارزشمندی برخوردار است و کسانی هم که در این جایگاه می نشیند انسان های شریف و بزرگی هستند .

وی ادامه داد: قضات باید بر جریان سالم، صحیح و عادل به اختلافات رسیدگی کنند چرا که دستگاه قضایی از نیاز های جدی جامعه بشمار و پیشانی دفاع از حق مظلومان جامعه است .

وی با تاکید بر اینکه در اسلام به لحاظ طبیعی و فطری قوه قضاییه جایگاه ویژه ای دارد و خدمات بسیاری توسط این دستگاه ارائه می شود اظهار داشت : متولیان امروز دستگاه قضایی از 2 مرکز حوزه علمیه و مراکز دانشگاهی هستند که انسان هایی فرهیخته، فاضل و دوره دیده به مردم خدمت رسانی می کنند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: کسانی که در این جایگاه قرار می گیرند معدل علمی و تجربه بالایی دارند که باید مردم بیشتر در جریان اقدامات شان قرار گیرند.

وی تصریح کرد: همچنین نوع خدماتی که دستگاه قضایی به مردم ارائه می دهد باید بخوبی و بهنگام اطلاع رسانی شود.

در این نشست که در آستانه هفته قوه قضایی برگزار شد، ریاست کل دادگستری استان کرمان گزارشی از عملکرد دستگاه قضایی استان ارائه کرد.

براساس این گزارش دادگستری ها و شوراهای حل اختلاف استان کرمان سال گذشته در مجموع موفق به رسیدگی و صدور رای حدود 700هزار پرونده قضایی شدند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : قوه قضائیه

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز