منشور حقوق شهروندی بعنوان شرح فصل سوم قانون اساسی لازم الاجرا است

نقطه-مثبت-کارنامه-روحانی

منشور حقوق شهروندی بعنوان شرح فصل سوم قانون اساسی لازم الاجرا است/ تدوین منشور نقطه مثبت کارنامه روحانی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: منشور حقوق شهروندی را می توان همان حقوق ملت مندرج در قانون اساسی دانست که با جزئیات بیشتری بیان شده و لازم الاجرا است.

حمید گرمابی  در خصوص ارزیابی از تدوین منشور حقوق شهروندی که توسط دولت انجام شده است، اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی را می توان همان حقوق ملت مندرج در قانون اساسی دانست که با جزئیات بیشتری بیان شده است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منشور حقوق شهروندی بسیار دارای اهمیت است، بیان کرد: این منشور به پشتوانه قانون اساسی قطعا لازم الاجرا است.

وی افزود: برخی افراد عنوان می‌کنند که محتوای منشور حقوق شهروندی از قبل نیز بوده است ولی دولت با جزئیات و شفافیت بیشتری این مساله را بیان کرده که قطعا اهمیت دادن به این موضوع یکی از موضوعات مثبتی است که من در دولت روحانی مشاهده کرده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا اگر منشور حقوق شهروندی به صورت طرح یا لایحه در مجلس بررسی شود، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

گرمابی گفت: اجرای محتویات منشور حقوق شهروندی در شکل فعلی آن نیز امکان پذیر است ولی همه باید به آن توجه کنند و یادآوری نسبت به آن داشته باشند که همین گونه نیز می‌تواند مفید باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: منشور حقوق شهروندی را حتی به عنوان فصل سوم قانون اساسی نیز می توان مورد استناد قرار داد تا اجرا شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram منشور حقوق شهروندی بعنوان شرح فصل سوم قانون اساسی لازم الاجرا استinstagram منشور حقوق شهروندی بعنوان شرح فصل سوم قانون اساسی لازم الاجرا است

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android منشور حقوق شهروندی بعنوان شرح فصل سوم قانون اساسی لازم الاجرا است

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز