نشست شورای قضایی استان مازندران برگزار شد.

نشست-شورای-استان-مازندران

نشست شورای قضایی استان مازندران برگزار شد

نشست شورای قضایی استان با حضور رئیس کل، معاونین دادگستری استان و روسای سازمانهای تابعه دادگستری مازندران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی تقوی فرد در این جلسه با تاکید بر ضرورت تعامل مناسب دستگاه های اجرایی استان با دستگاه قضایی و همچنین سازمان های تابعه، افزود: در صورت پیش بینی، پیشگیری و نظارت درست، بسیاری از معضلات و مشکلات استان حل خواهد شد.

وی در خصوص سامانه ثنا نیز اظهار کرد: طی نامه به تمام بانکهای استان مقرر شد از این به بعد تمام کسانی که برای دریافت تسهیلات به بانکهای استان مراجعه می کنند باید پیش از آن، ثبت ثنا انجام دهند که این کارمستلزم تعامل بین دو دستگاه و کمکی به حل مطالبات بانکها است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد با بیان اینکه ۴۰ درصد پرونده ها در دادگستری استان مربوط به مطالبات بانکهاست، ادامه داد: ثبت ثنا توسط بانکها باعث می شود تا ابلاغ به راحتی انجام  گیرد و سهولت در کار و کاهش هزینه را نیز در پی خواهد داشت.

وی افزود: از این پس بانک هایی که در ارائه تسهیلات، ثبت ثنا را انجام نداده باشند، دادگستری نسبت به آنان اقدام قانونی را معمول خواهد کرد.

این مقام قضایی در امور مرتبط با ثبت شرکتها تصریح کرد: تمام مراجعین برای ثبت شرکتها باید قبل ازصدور شرکت، ثبت ثنا انجام دهند.

وی در ادامه بر ضرورت ثبت ثنا در دیگر سازمانهای تابعه تاکید کرد و افزود: سازمانهای تابعه نیز باید در این زمینه هماهنگی و تلاشهای بیشتری انجام دهند تا هرچه سریعتر این امر در مراکز مربوطه انجام گیرد.

۱۱:۰۳:۰۶

۰۳/۰۴/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram نشست شورای قضایی استان مازندران برگزار شد.instagram نشست شورای قضایی استان مازندران برگزار شد.

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android نشست شورای قضایی استان مازندران برگزار شد.

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز