نشست شورای قضایی استان گیلان برگزار شد

نشست-شورای-استان-گیلان

نشست شورای قضایی استان گیلان برگزار شد

رئیس کل دادگستری گیلان در دوازدهمین نشست شورای قضایی استان در سال ۹۶ گفت: جامعه مقاوم در برابر آسیب های اجتماعی در برابر دشمن نیز مقاوم و نفوذ ناپذیر است.

احمد سیاوش پور با بیان اینکه دستگاه قضایی گیلان در سال روزهای حساس و پرکاری را پشت سر گذاشت. 

وی با اشاره به حوادث دی ماه ۹۶، آن را هشداری بر همه مسئولان نظام برشمرد و اظهار کرد: همه قوا باید تلاش کنند تا با توجه به نیازمندی مردم، ابزار سعادت و خوشبختی آنها را در این دنیا فراهم آورند.

سیاوش پور با بیان اینکه مردم بارها در عرصه های گوناگون پایبندی خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به اثبات رسانده اند، افزود: سیل خروشان مردم در ایام الله ۲۲ بهمن امسال ثابت کرد که ملت ایران همچنان بر عهد و پیمانی که با نظام بسته اند پابرجا هستند.

وی با تاکید بر اینکه شورای قضایی استان در راستای افزایش سطح رفاه و آسایش مردم در کنار سایر دستگاه ها گام بر می دارد، تصریح کرد: از نظر اقتصادی عقب ماندگی دیرینه ای در استان گیلان وجود دارد که نیاز است با تعامل همه دستگاه ها این عقب ماندگی جبران شود.

سیاوش پور بخش بزرگی از فعالیت های دستگاه قضایی را معطوف به حوزه منابع طبیعی و حفظ حقوق بیت المال معرفی کرد و گفت: در سالی که گذشت پافشاری دستگاه قضایی بر حفظ حقوق بیت المال بعضا با برداشت های ناصوابی همراه بوده است.

این مقام ارشد قضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار فراوانی جرائم در استان گیلان و علل و ریشه های آن اظهار کرد: باید ریشه های اجتماعی و جامعه شناختی پرخاشگری موجود در سطح جامعه که موجب فراوانی جرائمی مانند ضرب و جرح عمدی می شود مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بیماری های اجتماعی باید به اندازه بیماری های فراگیر جسمی در جامعه مورد توجه قرار گیرد افزود: جامعه ای مقام در برابر آسیب های اجتماعی در برابر دشمن نیز مقام و نفوذ ناپذیر است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram نشست شورای قضایی استان گیلان برگزار شدinstagram نشست شورای قضایی استان گیلان برگزار شد

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android نشست شورای قضایی استان گیلان برگزار شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز