رئیس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر حریم رودخانه در ایام طرح تکثیر ماهیان 

ممنوعیت-برداشت-شن-و-ماسه

رئیس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر حریم رودخانه در ایام طرح تکثیر ماهیان

رئیس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر حریم رودخانه در ایام طرح تکثیر ماهیان، تاکید کرد: صیانت از انفال عمومی مانند رودخانه‌ها، دریا و دیگر عرصه‌های ملی باید با فرهنگ سازی به یک باور عمومی تبدیل شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی تقوی فرد در بازدید از طرح تکثیر ماهیان استخوانی در استان گفت: دستگاه قضایی تمامی تلاش خود را برای کمک به توسعه پایدارتکثیر صید و صیادی و برخورد با صیادان غیرمجازآبزیان دررودخانه‌های استان بعمل خواهد آورد.

این مقام قضایی افزود: دستگاه قضایی استان کما مانند گذشته در این خصوص پیش قدم بوده و با جدیت از این طرح حمایت می کند زیرا این طرحها و فعالیتها به صلاح جامعه و عموم مردم است.

وی همچنین اظهار کرد: طرح تکثیر ماهیان به صورت طبیعی یکی از طرح های بسیار خوب اداره کل شیلات استان بوده که نیازمند همکاری دیگر ارگانهای مرتبط استان است.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد با بیان اینکه مردم می توانند نقش مهم و میدانی در این خصوص داشته باشند، افزود: با حضورمردم می توان جلوی بیشترین تخلف را در این امر گرفت واین موضوع باید به عنوان یک فرهنگ در بین مردم و صیادان انجام شود.

رﺋیس کل دادگستری مازندران در ادامه گفت: هر چقدر هم مسئولان دستگاه‌های ذیربط در صیانت از این سرمایه ملی ماموریت خود را به درستی انجام دهند، بدون مشارکت و پشتوانه مردمی چنین حمایت‌هایی بی فایده خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد تاکید کرد: صیانت از انفال عمومی مانند رودخانه‌ها، دریا و دیگر عرصه‌های ملی در این استان باید با فرهنگ سازی به یک باور عمومی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: دراین خصوص دستگاه قضایی استان حمایت ویژه ای از این طرح به عنوان یک سرمایه ملی و بیت المال داشته و دستورات لازم را به دادستانهای استان ابلاغ نموده است تا با کسانی که با برداشت شن و ماسه ازحریم رودخانه باعث از بین بردن این سرمایه ملی می شوند برخورد قانونی شود.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر حریم رودخانه در ایام طرح تکثیر ماهیان instagram رئیس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر حریم رودخانه در ایام طرح تکثیر ماهیان 

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر حریم رودخانه در ایام طرح تکثیر ماهیان 

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

افزودن یک دیدگاه