با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه؛ مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شد

مراسم-تحلیف-کارآموزان-قضایی

با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه؛ مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شد

با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه، مراسم تحلیف دوره ۱۹۴ کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضاییه در این مراسم خطاب به کارآموزان قضایی اظهار کرد: شما باید نسبت به یادگیری، آموزش و فعالیت علمی اهتمام داشته و ضمن استفاده از تجربه دیگران از این سرمایه ارزشمند غافل نباشید.

وی ادامه داد: زمانی که شما به عنوان یک قاضی تازه کار در مجموعه‌ای قرار می‌گیرید که در آن قضات باتجربه حضور دارند در واقع برای خودتان نوعی ایمنی خاطر فراهم می کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین امینی با اشاره به سختی کار و حجم بالای پرونده های قضایی اظهار کرد: بخشی از این سختی به حجم کار در دادسراها و محاکم بر می‌گردد که متأسفانه در مقایسه با استانداردهای دنیا بالاست و متأسفانه روز به روز هم بیشتر می‌شود که البته باید برای رفع آن تدابیری اندیشیده شود. 

وی ادامه داد: نگرش به کار باید مثبت باشد و بدانید که برای یک هدف والا یعنی بسط عدالت و احقاق حق تلاش می‌کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین امینی افزود: امروز این حجم کار و تلاش در دستگاه توسط همین قضات و همکاران اداری صورت می‌گیرد ولی متأسفانه بی‌مهری‌های زیادی هم به این دستگاه می شود؛ اما توجه داشته باشیم داوری مردم در مورد دستگاه صرفاً بر اساس آراء صادره نیست و نوع رفتار و مواجهه ما هم در این داوری تأثیر گذار است.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه با اشاره به اهمیت استقلال قضایی گفت: در قانون اساسی خیلی سعی شده تا این دستگاه در مقابل سایر قوا و نهادها خصوصاً قوه مجریه استقلال لازم را داشته باشد و در حال حاضر دستگاه قضایی ما در مقایسه با سایر کشورها از این جهت ممتاز است. با وجود این گمان بنده این است که در مواردی این هدف به خوبی تأمین نشده است.

وی در ادامه عنوان کرد: در کنار استقلالِ نهاد و دستگاه، شما هم باید در کارتان استقلال خود را حفظ کنید و به گونه‌ای عمل کنید که در برابر خدا و وجدان خود آرام باشید که تنها بر اساس موازین و قانون تصمیم گرفته‌اید.

۰۹:۴۲:۰۴

۰۲/۲۷/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه؛ مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شدinstagram با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه؛ مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شد

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه؛ مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز