مراسم استقبال رسمی از دکتر روحانی در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان آغاز شد

افتتاح طرح آبياري تحت فشار

مراسم استقبال رسمی از دکتر روحانی در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان آغاز شد/ مذاکرات مشترک و امضای اسناد همکاری

رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان به طور رسمی از سوی “قربان‌قلی بردی‌محمدف” همتای ترکمنستانی خود مورد استقبال قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی و «بردی محمدف» پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور از یگان تشریفات سان دیدند و سپس هیات های عالی رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

پس از مراسم استقبال رسمی، مذاکرات دوجانبه روسای جمهوری ایران و ترکمنستان و هیاتهای عالیرتبه دو کشور آغاز شد.

در حاشیه مذاکرات روسای جمهوری و سپس هیات های عالیرتبه ایران و ترکمنستان، چندین سند همکاری نیز به امضای مقامهای دو کشور می رسد.

نشست مشترک تجار بخش خصوصی ایران و ترکمنستان نیز با هدف جستجوی راههای توسعه و تحکیم همکاری های مشترک اقتصادی،  عصر امروز (سه شنبه) در عشق آباد برگزار می شود.

دکتر روحانی روز چهارشنبه نیز برای زیارت آرامگاه صحابه پیامبر اسلام (ص)، بازدید از قدمگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و همچنین آرامگاه تنی چند از شاگردان اهل بیت (ع) و مفاخر ایرانی، سفری کوتاه به شهر تاریخی مرو خواهد داشت.

رئیس جمهور عصر چهارشنبه و در دومین مرحله از سفر به دو کشور همسایه، به دعوت رسمی «الهام اف »همتای آذربایجانی خود از مرو عازم باکو می شود

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram مراسم استقبال رسمی از دکتر روحانی در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان آغاز شدinstagram مراسم استقبال رسمی از دکتر روحانی در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان آغاز شد

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android مراسم استقبال رسمی از دکتر روحانی در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان آغاز شد

منبع : پایگاه خبری دولت

 

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز