متهم ارزی در شیراز به ۱۵ سال حبس محکوم شد

حکم

متهم ارزی در شیراز به 15 سال حبس محکوم شد

متهم جوان پرونده اخلال در نظام ارزی، در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های مفسدان و اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی سید محمود ساداتی در شیراز محاکمه و به 15 سال زندان و جزای نقدی محکوم شد.

پس از برگزاری دادگاه علنی، ایمان کیوانی متهم 28 ساله این پرونده علاوه بر 15 سال حبس به پرداخت جزای نقدی معادل وجوه مکشوفه به ارزش 124 هزار دلار و محرومیت از هر گونه خدمات دولتی محکوم شد.

این چهارمین دادگاه علنی رسیدگی به پرونده های مفسدان و اخلالگران در نظام اقتصادی در استان فارس است.

دادگاه اخیر (شنبه) با موضوع بررسی اتهام اخلالگران قاچاق ارز از طریق معاملات خارج از شبکه بانکی و صرافی های مجاز در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز برگزار شد.

کوروش زارعی سرپرست دادسرای انقلاب اسلامی شیراز در این جلسه علنی دادگاه، به نمایندگی از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با قرائت کیفرخواست علیه این متهم، به تشریح اقدامات وی در معاملات ارزی خارج از شبکه بانکی و صرافی های غیر مجاز به مبلغ 124 هزار دلار و درآمدهای حاصل از آن اشاره کرد و طبق کیفرخواست صادره و مطابق ماده 30 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و رای وحدت رویه شماره 704 مورخ 24 مهرماه 1386 از دادگاه برای او تقاضای مجازات کرد.

قاضی ساداتی در این جلسه دادگاه ضمن تفهیم اتهام، متهم را به جایگاه احضار کرد و از وی خواست تا نسبت به اتهامات وارده از خود دفاع کند.

متهم پرونده ضمن دفاع از خود در پاسخ به سؤالات رییس و مستشاران دادگاه به تشریح نحوه اقدام و همکاری خود با صرافی ها پرداخت.

در بخشی از تحقیقات پرونده به گردش مالی بیش از 2 هزار و 896 میلیارد و 470 میلیون و 213 هزار و 568 ریالی متهم در 3 سال اخیر در نتیجه واسطه گری و مطابق تحقیقات ضابطین و استعلامات اخذ شده اشاره شده است.
دفاعیات وکیل مدافع متهم در جلسه علنی دادگاه استماع شد و در پایان ریاست دادگاه پس از اخذ آخرین دفاعیات متهم، او را بزهکار شناخت.

این گزارش حاکی است در ذیل رای صادره از شعبه ویژه دادگاه مفسدین و اخلالگران نظام اقتصادی و ارزی استان فارس با استناد به تبصره 2 ماده 2 قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور بر تعقیب قضایی مدیر یا مدیران، بازرسان و به طور کلی مسئول و یا مسئولان که به سبب سهل انگاری در حوزه بانکی و عدم توجه به تکالیف مقرر در این تبصره اقدام فوری و موثر برای جلوگیری از وقوع جرم انجام نداده اند به اتهام معاونت در جرم مذکور تاکید شده است.

همچنین دادگاه علنی در مورد محتکر دارو، فروشنده ارز، مخلوط کنندگان ماسه با گندم در روزهای اخیر در شیراز برگزار شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز