با حضور رئیس‌ کل دادگستری زنجان؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان برگزار شد

مبارزه-با-موادمخدر

با حضور رئیس‌ کل دادگستری زنجان؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان برگزار شد

با حضور رئیس‌ کل دادگستری زنجان، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان برگزار شد.

 

جعفر گل محمدی رئیس‌ کل دادگستری استان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان زنجان با بیان اینکه مدیریت مجرم در دستگاه قضایی صورت می‌گیرد، گفت: اگر مجرم در زمان حبس، حرفه مناسبی فرا نگرفته و به شکلی مطلوب درمان نشود همچنین بعد از آزادی نیز برنامه خاصی برای وی وجود نداشته باشد، بی‌شک دوباره به دامان اعتیاد باز خواهد گشت، بنابراین وی باید به ‌گونه‌ای مدیریت شود که پس از آزادی، مجدداً به اعتیاد روی نیاورد. 
 
وی یکی از وظایف شورای مذکور را مقابله و مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: با توجه به موارد مختلف و میزان حساسیت‌‌ها، وظیفه دستگاه‌‌هایی مانند نیروی انتظامی، بسیج، سپاه و اطلاعات در مقابله و مبارزه با شیوع موادمخدر در جامعه، بسیار خطیر است. 
 
رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: اقدامات و وظایف دشوار و حساسی به ‌صورت شبانه‌روزی بر عهده دستگاه‌های فوق الذکر است؛ به گونه‌ای که این دستگاه‌ها باید مجرمین را شناسایی، رصد، تعقیب و دستگیر و سپس برای انجام اقدامات بعدی به دستگاه قضایی معرفی کنند.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جامعه، این است که مجرم در حبس از وضعیت روحی، جسمی و درمانی مناسبی برخوردار نیست، اظهار کرد: از طرفی هم باید خانواده‌های مجرمان که در معرض آسیب‌های مختلف قرار دارند، مدیریت شوند که متاسفانه عملکرد مناسبی در این زمینه از سوی نهادهای متولی، مشاهده نمی‌شود. 
 
گل‌محمدی با بیان اینکه با محاسبه تعداد معتادان شناسایی ‌شده در زندان و میزان مصرف موادمخدر توسط آن‌ها، وضعیت نامناسب اعتیاد در جامعه، مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: باید آسیب‌شناسی اساسی در این حوزه صورت گیرد تا مشخص شود که هریک از دستگاه‌ها به چه اندازه در این زمینه موثر هستند. 

۱۱:۲۰:۰۱

۰۱/۰۹/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram با حضور رئیس‌ کل دادگستری زنجان؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان برگزار شدinstagram با حضور رئیس‌ کل دادگستری زنجان؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان برگزار شد
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android با حضور رئیس‌ کل دادگستری زنجان؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان برگزار شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز