مبارزه با مفاسد اجتماعی در اولویت برنامه های دادگستری ایلام

مبارزه-با-مفاسد-اجتماعی

مبارزه با مفاسد اجتماعی در اولویت برنامه های دادگستری ایلام

رئیس کل دادگستری ایلام، مبارزه با مفاسد اجتماعی را در اولویت برنامه های دادگستری استان برشمرد و گفت : مبارزه با اراذل و اوباش هدف اصلی دستگاه قضایی استان است و تلاش می کنیم امنیت قابل قبولی در جهت رشد و شکوفایی استان فراهم کنیم.

 محمد رزم در دیدار با استاندار ضمن تبریک سال نو افزود: دستگاه قضایی استان جهت همکاری بیشتر با دستگاههای اجرایی استان آمادگی دارد.

وی ادامه داد: تعاملی که بین سه قوه مقننه ،قوه قضائیه و مجریه انجام بگیرد باعث پیشرفت وتعالی کشور خواهد شد.

محمد رزم در ادامه با اشاره به رشد و توسعه استان افزود : در دستگاه قضایی استان در بحث امنیت سرمایه گذاری تلاش هایی شده است و جلسات مختلفی تشکیل ودر راستای شعار راهبردی امسال در حمایت از کالای ایرانی قدم بر می داریم.

رئیس کل دادگستری ایلام با اشاره به سفر سال گذشته رئیس قوه قضاییه به استان افزود : این سفر دستاوردهای خوبی داشت و بالغ بر 160میلیارد تومان جهت توسعه بخشهای مختلف قضایی استان و سازمانهای تابعه به تصویب رسید.

وی ادامه داد: همچنین با راه اندازی سه دادگاه عمومی بخش های زرنه شهرستان ایوان وموسیان و زرین اباد در شهرستان دهلران موافقت شد که بحمدالله دادگاه عمومی بخش زرنه آغاز به کار کرده و دو دادگاه دیگر هم در آینده نزدیک آغاز به کار خواهند کرد.

رزم در ادامه با اشاره به عزم دستگاه قضایی استان در مبارزه با اراذل واوباش تاکید کرد: در بحث مبارزه با اراذل واوباش بطور جدی ورود و مجرمان، اراذل و اوباش را سطح بندی کردیم؛ برخی مجرمان وسارقین حرفه ای نیز در استفاده از مرخصی نوروزی و مجازات تعلیقی محروم شدند.

وی تصریح کرد: این برخوردها خیلی موثر بوده بگونه ای که جرائمی مانند آدم ربائی، تجاوز به عنف و منازعات در استان کاهش یافته است.

رزم با اشاره به پدیده ربا خواری در جامعه هم افزود: در بحث ربا خواری با توجه به تأکید نماینده ولی فقیه در استان بررسی های لازم صورت گرفته و افراد ربا خوار مورد شناسایی قرار خواهند گرفت تا برخوردهای قانونی با آنها انجام شود 

رئیس کل دادگستری ایلام در ادامه با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی استان گفت: در سال 96 بیش از 112 هزار پرونده در محاکم دادگستری و شوراهای حل اختلاف تشکیل و با تلاش قضات شریف و کارکنان زحمتکش دادگستری تعداد 114 هزار پرونده رسیدگی و مختومه شده است.

وی افزود: تعداد 12 هزار و 622 پرونده از موجودی سال های گذشته مختومه شده است و تلاش ما بر این است که در سال 97 پنجاه درصد پرونده های موجود کم شود.

رزم در پایان اظهار کرد: مبارزه با اراذل و اوباش هدف اصلی دستگاه قضایی استان است و تلاش می کنیم امنیت قابل قبول در جهت رشد و شکوفایی استان، جلب رضایت مردم ، دستیابی به اهداف دولت و همچنین اجرای منویات مقام معظم رهبری فراهم شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram مبارزه با مفاسد اجتماعی در اولویت برنامه های دادگستری ایلامinstagram مبارزه با مفاسد اجتماعی در اولویت برنامه های دادگستری ایلام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android مبارزه با مفاسد اجتماعی در اولویت برنامه های دادگستری ایلام

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

 

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز