لایحه حفظ امنیت داده های کاربران به مجلس ارسال شود

لایحه-حفظ-امنیت

بیشتر اپراتورها اطلاعات شخصی مردم را به شرکت های خصوصی می دهند / لایحه حفظ امنیت داده های کاربران به مجلس ارسال شود

رییس کمیته ارتباطات مجلس، گفت: افشای اطلاعات شخصی کاربران خلاف قانون است، لذا دولت باید لایحه حفظ امنیت داده های مشتریان را به مجلس ارسال کند.

رمضانعلی سبحانی فر در واکنش به اظهارات آذری جهرمی مبنی بر تخلف دو اپراتور تلفن همراه در افشای بانک اطلاعاتی مشترکان و ارائه آن به برخی وبسایت ها، گفت: در حال حاضر ارسال پیامک های انبوه ممنوع است، اما اپراتورها از اطلاعات شخصی مردم به گونه ای استفاده می کنند تا شرکت ها برای تبلیغات محصول خود از این داده ها استفاده کنند.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برای خانم ها، آقایان، رده های سنی مختلف و مناطق جغرافیایی متنوع هر کدام تبلیغات متفاوتی ارسال می شود، افزود: این داده ها توسط اپراتورها در اختیار شرکت ها قرار می گیرد، لذا قانون باید در این زمینه شفافیت پیدا کند و حفظ داده های افراد باید قانون مند شود.

حفظ اطلاعات کاربران را باید قانون مند کرد

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مرکز پژوهش ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری کرده تا لایحه حفظ امنیت داده های کاربران و مشتریان به مجلس ارسال شود تا بتوان حفظ اطلاعات کاربران را قانون مند کرد و ضوابط و مقررات حفظ داده ها در مجلس مصوب شود.

وی یادآور شد: اگر این لایحه به مجلس ارسال و مصوب شود اپراتورها دیگر نمی توانند به این راحتی از داده های مردم استفاده و اطلاعات شخصی آنها را افشاء کنند.

افشای اطلاعات شخصی کاربران خلاف قانون است

سبحانی فر ادامه داد: افشای اطلاعات شخصی کاربران خلاف قانون است و اگر این لایحه مصوب شود به راحتی نمی توان از داده های افراد استفاده کرد.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیشتر اپراتورها اطلاعات را به شرکت های خصوصی می دهند، تصریح کرد: اپراتورها از عدم شفافیت قانون در این باره استفاده می کنند، در حالی که سازمان تنظیم مقررات باید نظارت می کرد که آنها سوءاستفاده نکنند.

۰۸:۳۷:۲۹

۰۲/۲۷/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram لایحه حفظ امنیت داده های کاربران به مجلس ارسال شودinstagram لایحه حفظ امنیت داده های کاربران به مجلس ارسال شود

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android لایحه حفظ امنیت داده های کاربران به مجلس ارسال شود

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز