وکیل آنلاین

لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم تایید شد

سخنگوی-شورای-نگهبان

لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم تایید شد

 سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در این شورا خبر داد و گفت: این لایحه مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

عباسعلی کدخدایی روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که در روزهای هفته گذشته خبرهایی در مورد آن مطرح شده بود در شورای نگهبان یک بار مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: لازم است جمع بندی نهایی در این زمینه داشته باشیم و شورای نگهبان هنوز نظر نهایی خود را در این باره اعلام نکرده است.

سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: نظر نهایی خود را تا پایان وقت اداری تصمیم گیری درباره این طرح اعلام می کنیم.

کدخدایی تصریح کرد: در جلسات شورای نگهبان همچنین طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس بررسی شد. این طرح یک بار به مجلس اعاده شده بود ولی شورای نگهبان باز هم سه ایراد به آن گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اساسنامه شرکت مادر تخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در جلسه شورای نگهبان مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

وی گفت: هفت مورد مصوبه و نامه از سوی دیوان عدالت اداری به شورای نگهبان رسیده که شورا برخی ایرادات را به این نامه ها وارد دانست.

خبرنگاری از سخنگوی شورای نگهبان پرسید: در جلسه استیضاح ربیعی اتفاقاتی رخ داد، برخی نمایندگان اسامی را نام بردند و گفته شد که نمایندگانی از وزیر خواسته اند که مدیرانی را جابجا کنند، آیا شورای نگهبان به این نمایندگان تذکر نمی دهد؟

کدخدایی پاسخ داد: به این شکل که شما می گویید خیر، آنچه خلاف باشد و از سوی نمایندگان انجام شود، در بررسی صلاحیت ها مدنظر قرار می گیرد.

خبرنگار دیگری در این باره پرسید که آیا افشانی شهردار تهران پس از تصویب طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، بازنشسته می شود؟

سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد ما در مورد مصادیق اظهار نظر نمی کنیم، اگر این مصوبه مورد تایید نهایی این شورا قرار گیرد، همه کسانی که مصداق هستند را در بر می گیرد.

کدخدایی در مورد آخرین وضعیت قانون انتخابات نیز گفت: آنچه در مورد قانون انتخابات و تعریف رجل سیاسی از سوی شورای نگهبان صورت گرفت، بر اساس سیاست های کلی بود، هم اکنون مجلس در جزئیات باید وارد شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون کمیسیون شوراهای مجلس در حال بررسی این موضوع است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خبرنگاران این روزها به وظیفه خود به خوبی عمل می کنند، گفت: ما از خبرنگاران جز صداقت و درستی ندیدیم و شهادت می دهم دوستان رسانه ای همواره تلاش کرده اند اخبار صحیح و درست را به مردم منتقل کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز