قیمت گندم تغییر نخواهد کرد

قیمت-گندم

قیمت گندم تغییر نخواهد کرد

 بعد از هیاهوهای به پا شده مبنی بر تغییر قیمت نان، بعد ماه مبارک رمضان دولت در مصوبه اخیر خود قیمت هرکیلوگرم گندم یارانه ای و آزاد ؛برای خبازی ها را تغییر نداد.

اوایل خرداد امسال برخی رسانه ها به نقل از یزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از احتمال افزایش قیمت نان پس از ماه مبارک رمضان خبر دادند.

در حالی که همان زمان برخی مسئولان در همان زمان اعلام کردند به دلیل ثبات قیمت گندم در سال جاری، دولت برنامه ای برای افزایش قیمت نان و آرد خبازی های آزاد پز ندارد.

در این بین مدیرعامل اتحادیه سراسری نانوایان سنتی نیز اعلام کرده بود که شرکت بازرگانی دولتی ایران اقدام به افزایش قیمت 80 تومانی هر کیلوگرم آرد خبازی های آزادپز کرده است.

عباسی معروفان معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران در این باره گفته است: با وجود افزایش هزینه های تولید، دولت در نظر دارد به دلیل ثبات قیمت گندم کماکان نان طبق روال گذشته با قیمت فعلی به دست مصرف کنندگان برسد.

البته آخرین قیمت گذاری نان یارانه ای به سال 1393 بر می گردد؛ در آذرماه سال 1396 نرخ های جدید نان با افزایش 15 درصدی به تصویب مراجع ذیصلاح رسید که اجرای آن به دستور رئیس جمهوری دولت دوازدهم متوقف شد و نرخ های جدید اعمال نشد.

هیات وزیران در مصوبه اخیر خود با توجه به اختلاف نظر وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص نحوه قیمت گذاری گندم برای نانوایی ها یارانه ای و سایر متقاضیان، قیمت ها را تغییر نداد که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری روز گذشته این مصوبه را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

بر این اساس، قیمت فروش گندم بنا به استناد مصوبه 26 آبان ماه 1393 کماکان برای نانوایی های یارانه ای به ازای هرکیلوگرم شش هزار و ششصد و پنجاه (650ر6) ریال و برای سایر متقاضیان (آزادپزها) از قرار نه هزار (000ر9) ریال (قیمت پایه عرضه در بورس کالا) تعیین شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز