وکیل آنلاین

قدردانی دکتر روحانی از مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم ونیرو و تبریک به آقایان غلامی و اردکانیان /دکتر روحانی:انتظار است که دانشگاه ­ها حضور مؤثرتری در حل مسائل و معضلات مهم کشور ایفا کنند/مدیریت شایسته منابع آب کشور از اولویت­‌های وزارت نیرو است

دولت

قدردانی دکتر روحانی از مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم ونیرو و تبریک به آقایان غلامی و اردکانیان 

دکتر روحانی:انتظار است که دانشگاه ­ها حضور مؤثرتری در حل مسائل و معضلات مهم کشور ایفا کنند/مدیریت شایسته منابع آب کشور از اولویت­‌های وزارت نیرو است

در جلسه هیئت دولت، آقایان اکبر بهنام جو، محسن مهرعلیزاده، محمد اسلامی ورنام خواستی و محمود زمانی به ترتیب به عنوان استانداران استان­های اردبیل، اصفهان، مازندران و یزد منصوب شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،جلسه هیئت دولت بعدازظهر امروز به ریاست حجت‌ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری برگزار شد.

در این جلسه، رییس­ جمهور ضمن تبریک رأی اعتماد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به آقایان غلامی و اردکانیان به عنوان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و نیرو اظهار امیدواری کرد که با توجه به نقش مهم دانشگاه­ ها در تربیت مدیران سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و علمی، انتظار است که دانشگاه ­ها حضور مؤثرتری در حل مسائل و معضلات مهم کشور ایفا کنند.

دکتر روحانی اتصال دانشگاه­ها به بخش تولید، کار و بازار را ضروری دانست و دانشگاه­ ها را به تأمین نیازهای واقعی جامعه و تصدی مسئولیت­ های مهم و حساس و اتخاذ تدابیری برای نیل به این مقصود توصیه کرد.

وی مدیریت شایسته منابع آب کشور را از اولویت­های وزارت نیرو دانسته و با توجه به تجربیات ارزنده و دانش آقای اردکانیان اظهار امیدواری کرد که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت نیرو، شاهد مدیریت بهتر منابع آب کشور باشیم.

رییس ­جمهور همچنین از همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فراکسیون­‌ها و کمیسیون‌­های مربوط، رییس مجلس و هیئت رییسه تشکر کرد.

دکتر روحانی از سرپرستان وزارتخانه­ های علوم، تحقیقات و فناوری و نیرو که در این مدت به خوبی ایفای مسئولیت کردند، تشکر کرد.

** رأی اعتماد دولت به استانداران منتخب چندین استان کشور

هیئت وزیران در ادامه جلسه به استانداران پیشنهادی استان­های اردبیل، اصفهان، مازندران و یزد رأی اعتماد داد.

بر این اساس، آقایان اکبر بهنام جو، محسن مهرعلیزاده، محمد اسلامی ورنام خواستی و محمود زمانی به ترتیب به عنوان استانداران استان­های اردبیل، اصفهان، مازندران و یزد منصوب شدند.

رییس­ جمهور با تبریک مسئولیت استانداران و فرصت خدمتی که در اختیار آنان برای خدمت به مردم قرار گرفته است، آنان را به رعایت اعتدال، تلاش بر حفظ وحدت مردم، رعایت حقوق اقوام و مذاهب، زنان و جوانان توصیه کرد.

ارتباط با ائمه جمعه، شخصیت­های سیاسی، مذهبی و جریان­های مختلف از دیگر توصیه­ های رییس­ جمهور بود.

دکتر روحانی استان­های اصفهان و یزد و مازندران را از لحاظ گردشگری دارای اهمیت ویژه دانسته و استانداران این استان­ها را به توسعه صنعت گردشگری در استان سفارش کرد.

وی مردم استان اصفهان را مردمی وفادار، پرتلاش، خوش فهم و فعال و با نقش‌­آفرینی­‌های مهم و نمونه در انقلاب و دفاع مقدس ذکر کرد و آقای مهرعلیزاده را با تجربیات خوب و متنوع عضوی سیاسی، اجرایی و با سوابق ارزنده دانست و بر ارتباط بسیار صمیمی با شخصیت بسیار ارزشمند آیت­ اله مظاهری که همواره کمک نظام و دولت و خیرخواه آن بوده، توصیه نمود.

رییس‌­جمهور، استان مازندران را به لحاظ کشاورزی، صنعتی، برخورداری از بنادر مهم، همسایگی با کشورهای مختلف و فرصت­‌های ارتباطی دارای اهمیت ذکر کرد و ضمن تأکید بر لزوم توسعه صنعتی سازگار با محیط زیست در استان و اتخاذ تدابیری برای حل مشکل زباله در این استان و دیگر استان­های شمالی کشور،
دستگاه­های مسئول از جمله سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت کشور و شهرداری­ها را به حل این مشکل و حفظ جنگل­ها و برقراری تعادل بین شرق و غرب مازندران در تقسیم­بندی منابع سفارش کرد.

دکتر روحانی استاندار یزد را به تقویت الفت مذهبی و رعایت حقوق زرتشتی­ها که از اصیل­‌ترین ایرانی­‌های قدیمی و باستانی هستند و دین آنان در قانون اساسی به عنوان دین رسمی پذیرفته شده است، سفارش کرد و اظهار داشت که همواره یکی از افتخارات اسلام روابط مسالمت­‌آمیز با مردم دیگر و احترام به آنان بوده است.

وی استان اردبیل را که مردمان شریف آن در عشق به اهل بیت زبانزد هستند، به جهت همسایگی با کشور آذربایجان و روابط خوب و قابل گسترش با این کشور از استان­های مهم ذکر کرد و بر توسعه همکاری­‌های اقتصادی با کشورهای همسایه تأکید نمود.

رییس­ جمهور تلاش برای آبادانی­ کشور و فرصت خدمت به مردم را از توفیقات الهی دانست و تأکید کرد که ضمن شکرگزاری و بهره­ گیری از این فرصت تلاش کنند.

** دوره بازپرداخت تسهیلات ارزی به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران به عراق تمدید شد

هیئت وزیران به منظور رفع مشکلات صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران به کشور عراق، با تمدید دوره بازپرداخت تسهیلات ارزی به آنها برای مدت یک سال موافقت کرد.

دولت همچنین مصوب کرد هرگونه هزینه ناشی از تمدید از جمله هزینه کارمزد تمدید ضمانت­نامه و سود متعلقه سال قبل از تمدید، در صورت عدم پرداخت از سوی پیمانکاران و بنا به درخواست پیمانکاران در زمان تمدید تسهیلات، محاسبه و به حساب بدهی پیمانکاران منظور شده و هم زمان با تسویه اصل تسهیلات در پایان دوران تمدید دریافت گردد.

** بررسی و تصویب راهکارهای تحقق اقدام مالی مبارزه با تروریسم

هیئت وزیران در ادامه، آیین­ نامه اجرایی قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را مورد بررسی و تصویب قرار داد. همچنین لوایح اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و مبارزه با پولشویی و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم از دیگر مصوبات امروز هیئت وزیران بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram قدردانی دکتر روحانی از مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم ونیرو و تبریک به آقایان غلامی و اردکانیان /دکتر روحانی:انتظار است که دانشگاه ­ها حضور مؤثرتری در حل مسائل و معضلات مهم کشور ایفا کنند/مدیریت شایسته منابع آب کشور از اولویت­‌های وزارت نیرو استinstagram قدردانی دکتر روحانی از مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم ونیرو و تبریک به آقایان غلامی و اردکانیان /دکتر روحانی:انتظار است که دانشگاه ­ها حضور مؤثرتری در حل مسائل و معضلات مهم کشور ایفا کنند/مدیریت شایسته منابع آب کشور از اولویت­‌های وزارت نیرو است
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android قدردانی دکتر روحانی از مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم ونیرو و تبریک به آقایان غلامی و اردکانیان /دکتر روحانی:انتظار است که دانشگاه ­ها حضور مؤثرتری در حل مسائل و معضلات مهم کشور ایفا کنند/مدیریت شایسته منابع آب کشور از اولویت­‌های وزارت نیرو است

پست های مرتبط

کارشناس حقوق

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز