رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان انقلاب منتقل شود

فرهنگ-ایثار-و-شهادت

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان انقلاب منتقل شود

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی ضمن دیدار با خانواده شهدا و جانبازان استان بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان انقلاب تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری دیدار با خانواده های معزز شاهد و جانبازان عزیز را وظیفه همیشگی مسئولین دانست و افزود: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان عزیز کمترین کاری است که می توانیم در قبال ایثارگری و فداکاری آنها انجام دهیم.

وی عامل اصلی بازدارنده زیاده خواهی دشمنان نظام را فرهنگ ایثار و شهادت دانست و با تاکید بر ضرورت پاسداشت، تقویت و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار، تقویت هویت اعتقادی در نسل جوان و آشنایی آنها با اسطوره‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: ممکن است روابط و تلاش های دیپلماسی و حتی مباحث دفاعی ما در حد خودش موثر باشد، ولی مهم ترین و اثر بخش ترین مولفه قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در مقابله با قدرت نرم، نیمه سخت و سخت دشمنان و معاندان تا بیخ دندان مسلح، فرهنگ ایثار و شهادت است.

 حجت الاسلام والمسلمین جعفری با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید به فرزندان و نسل های بعد منتقل شود، حضور پررنگ اقشار مختلف مردم در یادواره های شهدا را نشان از عظمت جایگاه این شهدای عزیز و وفاداری مردم عزیز دانست و خاطرنشان کرد: با وجود گذشت زمان ، جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت، کهنه نمی شود و شهدا فراموش شدنی نیستند.

وی ضمن اشاره به اتفاقات و نا امنی های حاکم بر منطقه اظهار کرد: امنیت، آرامش، عزت و سربلندی امروز کشور ما حاصل خون پاک شهدا و رشادت ها و ایثار گری های جانبازان عزیز است.

این مقام قضایی از فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یکی از والاترین ارزش ها و غنی ترین گنجینه های فرهنگ اسلامی – شیعی یاد کرد که یک انسان متعهد می تواند به آن مقام دست یابد و در ادامه گفت: فرهنگ ایثار و شهادت دربردارنده آثار و برکات عظیمی است که در طول سالهای انقلاب و دفاع مقدس به روشنی آشکار شد و شگرف ترین و عظیم ترین صحنه های از خود گذشتگی انسان ها در آن تبلور یافت.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری، خانواده معظم شهدا و جانبازان گرانقدر را سرمایه معنوی و ذخایر اصلی انقلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: خانواده های معزز شهدا امانت شهیدان هستند و تجلیل و تکریم آنان از وظایف اصلی همه مسئولین است.

این مقام قضایی با تجلیل از صبر و استقامت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، آنان را از بهترین مروجان فرهنگ ناب ایثار و شهادت در جامعه دانست و افزود: هنوز هم که سالها از دوران طلایی دفاع مقدس می گذرد آن ها در صف اول فداکاری و ایثار هستند.

وی خون شهیدان والا مقام را مایه قوام و ثبات درخت انقلاب برشمرد و گفت: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری، وظیفه مردم و مسئولین نسبت به شهدا را پاسداری، صیانت و حراست از خون شهدا، ادامه راه و آرمان های شهیدان و شناساندن همه جانبه آنان به نسل های آینده  عنوان کرد و افزود: جانبازان شهدای زنده ای هستند که با خداوند متعال معامله کردند و امروز ما در سایه این فداکاری در امنیت، آرامش و ثبات زندگی می کنیم و این نعمات عظیم محصول ازخود گذشتگی بهترین جوانان این مرز و بوم است.

وی تاکید کرد: در کنار جانبازان باید قدردان خانواده های آنان مخصوصاً همسرانشان که در درد ها و رنج ها و  همه ی لحظات سخت، با جان و دل در کنار این عزیزان بودند نیز باشیم و این بزرگواران سند عزت و اقتدار نظام هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری، دعای خیر مادران و پدران شهید را بهترین پشتوانه مسئولین و خدمتگزاران نظام و چشم و چراغ و الگوی مردم جامعه برشمرد.

۱۰:۴۹:۵۷

۰۳/۰۴/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان انقلاب منتقل شودinstagram رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان انقلاب منتقل شود

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان انقلاب منتقل شود

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز