بهانه گیری آمریکا با بند موسوم به “غروب آفتاب در برجام”

غروب-آفتاب-برجام

بهانه گیری آمریکا با بند موسوم به “غروب آفتاب در برجام”

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است که محدودیت‌های موقت در برنامه هسته‌ای ایران که در ۱۰ سال آینده منقضی می‌شوند، علت بهانه‌گیری‌های آمریکا است.

جلال میرزایی در خصوص آینده برجام، اظهار داشت: ترامپ در زمان رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در مورد برخی مسائل مواضعی را بیان کرد و نشان داده است که به این مواضع عمل می‌کند ولی در مورد برجام در چندین مقطع شاهد بوده‌ایم که کوتاه آمده به نظر می رسد رایزنی اروپایی‌ها تاثیر گذار بوده است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اخیرا که موضع بولتون مشاور جدید ترامپ و اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل مطرح شد، نشان می‌دهد که خروج آمریکا از برجام هنوز قطعی نشده است.

وی با بیان اینکه تیم جدید وزارتخارجه و شورای امنیت ملی آمریکا ممکن است مذاکراتی را با اروپایی‌ها در مورد مسائل هسته‌ای داشته باشند، افزود: اروپایی‌ها می‌توانند جمع بندی کنند و این امر زمان بر خواهد بود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌اروپایی‌ها معتقد هستند که نگرانی‌های آمریکا در مورد مسائل موشکی ایران و سیاست‌های منطقه‌ای را می‌توان در مذاکرات جداگانه‌ای جدای از برجام پی گرفت.

میرزایی ادامه داد: اروپایی‌ها و آمریکا در مورد موضوع موشکی ایران و مخالفت با سیاست منطقه‌ای ایران اشتراکاتی دارند ولی در خصوص مسائل برجام و هسته‌ای، بین اروپا و آمریکا مواضع متفاوتی وجود دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص بند “غروب آفتاب در برجام” یعنی محدودیت های موقت در برنامه هسته‌ای ایران که در 10 سال آینده منقضی می‌شوند، آمریکا بهانه‌گیری‌هایی می‌کند و اگر اروپایی‌ها در حمایت از برجام عزم جدی داشته باشند، می‌توانند روی ترامپ تاثیر بگذارند.

وی با بیان اینکه ماکرون می خواهد به آمریکا برود و در مورد برجام نیز مسائلی را مطرح خواهد کرد، افزود: دیدار صدر اعظم آلمان با ترامپ و احتمال دیدار پوتین و رئیس جمهور آمریکا در مورد برجام می تواند در آینده توافق هسته‌ای تاثیرگذار باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 2 طیف از کشورها با آمریکا در مورد برجام رایزنی می کنند و رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات به دنبال تحریک آمریکا برای وضع تحریم علیه ایران هستند، گفت: کشورهای اروپایی نیز با آمریکا در مورد برجام رایزنی می‌کنند و نگران صلح امنیت بین المللی هستند زیرا می دانند در صورت خروج آمریکا از برجام رقابتی در منطقه آغاز می‌شود که قابل کنترل نخواهد بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram بهانه گیری آمریکا با بند موسوم به غروب آفتاب در برجامinstagram بهانه گیری آمریکا با بند موسوم به غروب آفتاب در برجام

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android بهانه گیری آمریکا با بند موسوم به غروب آفتاب در برجام

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز