عراقی ها عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل را محکوم کردند

راهپیمایی-روز-قدس

عراقی ها عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل را محکوم کردند

هزاران نفر از شهروندان شهرهای مختلف عراق از جمله کربلا و نجف عصر جمعه در راهپیمایی روز قدس، عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

در این راهپیمایی ها که بدلیل گرمای شدید هوا در جنوب عراق، عصر جمعه برگزار شد، شرکت کنندگان با حمل پلاکارد و سر دادن شعارهایی هر گونه سازش و عادی سازی را رد و بر آزادی فلسطین به عنوان مهمترین آرمان و موضوع جهان اسلام تاکید کردند.

در کربلای معلا هزاران نفر از اقشار مختلف مردم، علما و روحانیون، گروه های جهادی و دانشجویان از ساعت 21 شب در خیابان قبله امام حسین (ع) در حمایت از آرمان فلسطین راهپیمایی کردند.

مردم کربلا در پایان این راهپیمایی با صدور قطعنامه ای ضمن ادای احترام به امام خمینی (ره) برای اعلام روز جهانی قدس و محکومیت توطئه های آمریکایی در انتقال سفارت آمریکا به قدس، بر همبستگی با ملت فلسطین در مقابله با صهیونیست ها تاکید کردند.

در این قطعنامه اقدامات برخی کشورهای منطقه در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شدت محکوم شد. همچنین پرچم رژیم اشغالگر قدس از سوی دانشجویان دانشکاه کربلا به آتش کشیده شد.

‘میرمسعود حسینیان’ سرکنسول ایران در کربلا نیز در حاشیه این مراسم در گفت وگو با تعدادی از شبکه های تلویزیونی عراقی مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص موضوع فلسطین و جبهه مقاومت برابر استکبار جهانی در منطقه را تشریح کرد.

وی در بخشی از این مصاحبه ها گفت: ایران به رغم فشارها و توطئه های آمریکا همچنان از نیروهای مقاومت و آرمان فلسطین حمایت خواهد کرد.

در نجف اشرف نیز گروه های مختلف مردمی از ساعت 18 عصر با راهپیمایی در خیابان های مرکزی این شهر سیاست ها و اقدامات سرکوبگرانه جدید رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین و حمایت های همه جانبه آمریکا از آن را محکوم کردند.

راهپیمایان با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و آمریکا هرگز هرگز، تصمیم یکجانبه آمریکا در انتقال سفارتخانه خود به شهر قدس را محکوم کردند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرهای مختلف عراق از جمله بغداد (پایتخت) و همزمان با سایر کشورهای جهان، با حضور پرشور مردم برگزار شد و راهپیمایان ضمن محکوم کردن سیاست های استعماری و حمایت آمریکا و غرب از جنایت های رژیم صهیونیستی بر ضرورت حمایت از جبهه مقاومت به عنوان تنها راه آزادی فلسطین تاکید کردند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز