ظریف: ایران برای صدور خدمات پزشکی به نخجوان آمادگی دارد

صدور-خدمات-پزشکی-به-نخجوان

ظریف: ایران برای صدور خدمات پزشکی به نخجوان آمادگی دارد

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان ، گفت :ایران برای صدور خدمات و تجهیزات پزشکی به نخجوان آمادگی دارد.

محمد جواد ظریف که صبح جمعه  وارد نخجوان شده است ، در این دیدار ، اظهار داشت : زمینه های خوبی برای توسعه همکاری ها در زمینه های دامپروری صنعتی، درمان و تامین دارو و ایجاد موسسات داروسازی، اعزام پزشک و تجهیزات پزشکی، گردشگری، تسهیل حمل و نقل، صنایع غذایی و تولید مشترک وجود دارد. 
وی در این دیدار،مناسبات دو کشورایران و جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان را رو به گسترش خواند و گفت : پروژه های نیروگاهی و سدسازی بین دو کشور عملیاتی شده است .
وزیر امور خارجه ، همچنین بر تقویت مناسبات بانکی، مطالعاتی و تبادل دانشجو و همچنین افزایش روابط استانی بین نخجوان و شهرهای استان های آذربایجان شرقی و غربی جمهوری اسلامی ایران و افزایش رفت و آمدها تاکید کرد. 
ظریف با اشاره به انتخاب تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری و نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: در این زمینه نیز نخجوان و تبریز می توانند همکاری بیشتری داشته باشند.
واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری مستقل خودمختار نخجوان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر ظریف و هیات همراه گفت: مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف به خوبی جلو می رود، مردم ایران و نخجوان به راحتی تردد می کنند و تعداد گردشگران افزایش یافته و دانشجویان ایرانی بدون هیچ مشکلی به تحصیل ادامه می دهند.
رئیس مجلس عالی نخجوان همچنین با اشاره به اهمیت گمرک در توسعه مناسبات دوجانبه ، بر همکاری بیشتر در این زمینه تاکید کرد.

نخجوان بعنوان یک جمهوری خودمختار در قلمروی جمهوری آذربایجان ، بیش از پنج هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع مساحت دارد ، این کشور با جمهوری اسلامی ایران دارای ۲۰۴ کیلومتر مرز مشترک است . 
ارتباط مستقیم جمهوری خود مختار نخجوان با مناطق دیگر جمهوری آذربایجان بر اثر مناقشه قره باغ قطع شده و این جمهوری خودمختار در حال حاضر از طریق خاک ایران با سایر مناطق کشور آذربایجان ارتباط برقرار دارد. 
وزیر امور خارجه کشورمان امروز عصر نخجوان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram ظریف: ایران برای صدور خدمات پزشکی به نخجوان آمادگی داردinstagram ظریف: ایران برای صدور خدمات پزشکی به نخجوان آمادگی دارد

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android ظریف: ایران برای صدور خدمات پزشکی به نخجوان آمادگی دارد

منبع : پایگاه خبری دولت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز