صیانت از منابع طبیعی در اولویت برنامه های دادگستری مازندران 

صیانت-از-منابع-طبیعی

صیانت از منابع طبیعی در اولویت برنامه های دادگستری مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران، جلوگیری از تغییر کاربری ها و پیشگیری از تعرض به منابع طبیعی و سواحل را از اولویتهای دستگاه قضایی استان در سال جدید عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد در جلسه روسای دادگستری ها و دادستانهای استان در خصوص تاثیر قرآن و اهل بیت(ع) در زندگی انسانها اظهار کرد: مودت به اهل بیت(ع) نباید مورد غفلت مسلمانان قرار گیرد زیرا کسانی که که در این امر غفلت کنند زندگی با سعادت و رستگاری نخواهند داشت.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: زندگانی حضرت زهرا(س) سراسر ایثار، فداکاری، اخلاص و قله رفیع فضائل، معیارها، ارزشهای انسانی و اسلامی است. 

وی از مهمترین و بارزترین ویژگی زندگی فاطمه زهرا(س) را دفاع ایشان از حریم ولایت امیرمومنان علی (ع) عنوان کرد و گفت: مسلمانان نباید با انجام بعضی از کارها چه در محیط اداری و جامعه، کاری انجام دهند تا به شخصیت زن لطمه وارد شود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد ادامه داد: باید بکوشیم تا با الهام گرفتن از قرآن کریم و ویژگی های حضرت زهرا (س) جایگاه زن را در جامعه به بالاترین نقطه آن برسانیم.

وی در ادامه در خصوص برنامه های سال ۱۳۹۷ دادگستری استان مازندران افزود: در سال جدید یکی از اولویتهای دستگاه قضایی استان در خصوص جلوگیری ازتغییر کاربری ها، تعرض به منابع طبیعی و سواحل است که در این زمینه دستور العملی هم به روسای دادگستری ها و دادستانها ارسال شده است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در خصوص سامانه ثنا نیز افزود: روسای دادگستری ها و دادستانهای استان باید در مورد ثبت مشخصات در سامانه ثنا تلاش و پیگیریهای ویژه انجام دهند تا افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می کنند در بدو ورود حتما ثبت ثنا را انجام دهند. ضمناً از ارائه هرگونه خدمات قضایی به کسانی که ثبت ثنا انجام نداده اند امتناع می شود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد افزود: هرمیزان این کار با جدیت بیشتری انجام شود شاهد کاهش هزینه ها در دستگاه قضایی، جلوگیری از اطاله دادرسی و تجدید اوقات خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به مجازات جایگیزین حبس، هدف از زندان را تامین و تربیت اعلام کرد و افزود: روسای دادگستری ها و دادستانها از مجازات جایگزین حبس بیشتر و بهتر استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد در خصوص محکومین مالی نیز اظهار کرد: باید درباره محکومین مالی به دقت و هوشمندانه بررسی شود تا چنانچه مالی منقول و غیر منقول دارند ازآنها گرفته و به محکوم له ( فرد طلبکار) پرداخت شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram صیانت از منابع طبیعی در اولویت برنامه های دادگستری مازندران instagram صیانت از منابع طبیعی در اولویت برنامه های دادگستری مازندران 

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android صیانت از منابع طبیعی در اولویت برنامه های دادگستری مازندران 

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

پست های مرتبط

حمایت قضایی

حمایت قضایی از حقوق عامه و تولید داخلی در اولویت برنامه های دادگستری گلستان

حمایت قضایی از حقوق عامه و تولید داخلی در اولویت برنامه های دادگستری گلستان رئیس کل

ادامه مطلب "حمایت قضایی از حقوق عامه و تولید داخلی در اولویت برنامه های دادگستری گلستان"

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز