صدای مردم پیش از اعتراضات شنیده می‌شد

صدای مردم پیش از اعتراضات شنیده می‌شد/عدم صدور مجوز تجمع تبدیل به عرف شده است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: پیش از اعتراض‌های اخیر هم مسئولانی که بین مردم بوده‌اند، صدای مردم را از قبل نیز شنیده بودند.

بهرام پارسایی در خصوص نحوه رسیدگی به اعتراضات اخیر مردم و رفع مشکلات آن‌ها، اظهار داشت: من بعنوان نماینده در میان مردم هستم و حق اعتراض را امری طبیعی برای آن‌ها می‌دانم، طبیعی است که بعد از وقوع اعتراض افرادی سوء استفاده کنند و دست به اغتشاش بزنند یا اهداف خاصی را دنبال کنند که این موضوع باید مدیریت شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اعتراض را حق طبیعی مردم می‌دانم، طبق اصل ۲۷ قانون اساسی اگر مردم تجمع یا اعتراض مسالمت آمیز داشته باشند، حفظ امنیت این تجمع برعهده دولت خواهد بود.

وی با بیان اینکه در بحث احزاب نیز باید بپذیریم که جامعه ما از لحاظ نهادهای مدنی مانند احزاب توسعه یافته نیست، افزود: احزابی در کشور وجود دارند ولی به لحاظ کیفی آنچنان که باید در سطح کشور، حزب قدرتمندی نداریم.

پارسایی متذکر شد: دلیل اینکه تاکنون چرا تقاضای تجمع یا اعتراض از سوی احزاب ارائه نشده این استکه در چند دهه گذشته چنین امری باب نبوده و اگر کسی نیز در گذشته درخواست تجمع می‌داد، مورد موافقت قرار نمی‌گرفت و عدم صدور مجوز تجمع تبدیل به عرف شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به طور کلی نه تنها اصل ۲۷ قانون اساسی، بلکه فصل سوم قانون اساسی که حقوق ملت بر حاکمیت است، در بخش هایی بسیار ضعیف و در بخش های دیگر نیز اجرایی نشده است، ادامه داد: می‌توان از این حقوق به حق تجمع و حق و حقوقی که برای احزاب در نظر گرفته شده و عدم تجسس در زندگی خصوصی مردم اشاره کرد.

وی افزود: در مورد اینکه صدای ملت و اعتراض‌ها شنیده شده یا نه، می‌توان گفت بدون این اعتراض‌ها هم مسئولانی که بین مردم بوده اند، صدای مردم را از قبل نیز شنیده بودند.

پارسایی با بیان اینکه وضعیت فعلی حاصل ۵ سال گذشته نیست بلکه نتیجه چندین دهه عملکرد غلط ما است، متذکر شد: اشتباه افراد در مسیر امری طبیعی است ولی اصرار بر ارتکاب اشتباه و عدم پذیرش واقعیت، آینده چندان روشنی را برای ما رقم نخواهد زد، امیدواریم به واقعیات بنگیریم از اشتباهات گذشته درس بگیریم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که انسجام بین ملت نباشد و با دنیا تعامل نداشته باشیم، بعید می‌دانم بتوان کاری کرد تا از این بحران‌‎ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی عبور کنیم./

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram صدای مردم پیش از اعتراضات شنیده می‌شدinstagram صدای مردم پیش از اعتراضات شنیده می‌شد
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android صدای مردم پیش از اعتراضات شنیده می‌شد

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز