شروع پرواز های حج از ۲۸ تیر در ۲۰ فرودگاه کشور

شروع-اعزام-به-حج

شروع پرواز های حج از 28 تیر در 20 فرودگاه کشور

آغاز عملیات اعزام به حج از تاریخ 28 تیر ماه امسال آغاز  و بازه اعزام حجاج 28 روز اعلام شده است.

­­«حسین اسفندیاری»قائم مقام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران  گفت: امسال ۸۵ هزار نفر از ۲۰ فرودگاه کشور به سرزمین وحی اعزام می‌شوند .

وی افزود: پروازهای رفت، از 28 تیرماه از فرودگاه‌های اهواز، بوشهر، حضرت امام(ره) و مشهد آغاز می شود و آخرین پروازهای رفت 24 مرداد در فرودگاه‌های حضرت امام (ره) و تبریز انجام خواهد شد.

عملیات برگشت، از سوم شهریور آغاز می شود و تا 22 شهریور ادامه خواهد داشت.نخستین­ پرواز برگشت به فرودگاه بوشهر و آخرین پروازهای برگشت، از فرودگاه‌های بیرجند، تبریز، حضرت امام و گرگان انجام می‌شود.

به گفته اسفندیاری، بیشترین تعداد حجاج، 22 هزار 716 نفر و از فرودگاه‌ امام خمینی (ره) و کمترین تعداد، 493 نفر از فرودگاه رشت است.

اسفندیاری یادآور شد: با توجه به اینکه ترکیب زائران حج به سمت سالمندی حرکت کرده است، بخشی از آنها توانایی انجام امورات شخصی خود را دارند و بخشی دیگر باید خدمات ویژه دریافت کنند از این رو خدمات ویژه ای برای سالمندان در ترمینالهای فرودگاهی تدارک دیده شده است، اما خدمات از شهر به فرودگاه از سوی کاروان ها و از ترمینال به هواپیما توسط شرکت‌های هواپیمایی ارائه خواهد شد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز