ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد

دادگستری-استان-یزد

ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد

 

در راستای استفاده از ظرفیت های قوه قضاییه در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف، ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد.

 

به گزارش دادگستری کل استان یزد رئیس کل دادگستری استان گفت: در ادامه جلسات کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری که در سنوات اخیر با ورود به مسائل اقتصاد ی و بررسی پرونده های مرتبط با امور بازرگانی، تولیدی و صنعتی تصمیمات مفید و راهگشایی را اتخاذ کرده بود، دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در راستای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی – قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب وظایف و اختیارات قوه قضاییه صادر گردید.
محمد رضا حبیبی تصریح کرد: ستاد مرکزی این دستور العمل در تهران با حضور مقامات کشوری قوه قضاییه و سازمان های تابعه تشکیل می گردد و ستاد های استانی نیز با حضور مقامات استانی رسیدگی به موضوعات و پرونده های اقتصادی را به جهت تسهیل امور، ایجاد نگاه همه جانبه و فراگیر و تسریع راندمان کاری در دستور کار دارد.
این مقام قضایی از تغییر اعضای تشکیل دهنده این ستاد نسبت به کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری خبر داد و گفت: در این تغییر، اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان از حضور در این ستاد حذف شده اند و به نظر می رسد چنانچه اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان به عنوان حلقه اتصال فعالان اقتصادی کما فی السابق عضو این ستاد باشند بهتر و مفید تر خواهد بود.
وی اضافه کرد: گرچه به تناسب موضوعات می توان از افراد حقیقی و حقوقی مرتبط برای حضور در جلسات دعوت کرد اما عضویت دائم در این ستاد می تواند انگیزه ای مضاعف برای حضور مستمر و فعالانه تر را ایجاد نماید.
شایان ذکر است این جلسه که با حضور رئیس کل دادگستری استان به عنوان رئیس ستاد استانی و به دبیری معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری تشکیل و رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز استان، دادستان مرکز استان، معاون رئیس کل در امور شوراهای حل اختلاف استان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری و مدیران کل ثبت اسناد و املاک، زندانهای و اقدامات تامینی، تعزیرات و بازرسی حضور داشتند و در اولین جلسه رسمی این ستاد به دو پرونده مهم اقتصادی رسیدگی و تصمیمات مناسب اتخاذ گردید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شدinstagram ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز