ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد

دادگستری-استان-یزد

ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد

 

در راستای استفاده از ظرفیت های قوه قضاییه در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف، ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد.

 

به گزارش دادگستری کل استان یزد رئیس کل دادگستری استان گفت: در ادامه جلسات کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری که در سنوات اخیر با ورود به مسائل اقتصاد ی و بررسی پرونده های مرتبط با امور بازرگانی، تولیدی و صنعتی تصمیمات مفید و راهگشایی را اتخاذ کرده بود، دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در راستای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی – قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب وظایف و اختیارات قوه قضاییه صادر گردید.
محمد رضا حبیبی تصریح کرد: ستاد مرکزی این دستور العمل در تهران با حضور مقامات کشوری قوه قضاییه و سازمان های تابعه تشکیل می گردد و ستاد های استانی نیز با حضور مقامات استانی رسیدگی به موضوعات و پرونده های اقتصادی را به جهت تسهیل امور، ایجاد نگاه همه جانبه و فراگیر و تسریع راندمان کاری در دستور کار دارد.
این مقام قضایی از تغییر اعضای تشکیل دهنده این ستاد نسبت به کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری خبر داد و گفت: در این تغییر، اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان از حضور در این ستاد حذف شده اند و به نظر می رسد چنانچه اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان به عنوان حلقه اتصال فعالان اقتصادی کما فی السابق عضو این ستاد باشند بهتر و مفید تر خواهد بود.
وی اضافه کرد: گرچه به تناسب موضوعات می توان از افراد حقیقی و حقوقی مرتبط برای حضور در جلسات دعوت کرد اما عضویت دائم در این ستاد می تواند انگیزه ای مضاعف برای حضور مستمر و فعالانه تر را ایجاد نماید.
شایان ذکر است این جلسه که با حضور رئیس کل دادگستری استان به عنوان رئیس ستاد استانی و به دبیری معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری تشکیل و رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز استان، دادستان مرکز استان، معاون رئیس کل در امور شوراهای حل اختلاف استان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری و مدیران کل ثبت اسناد و املاک، زندانهای و اقدامات تامینی، تعزیرات و بازرسی حضور داشتند و در اولین جلسه رسمی این ستاد به دو پرونده مهم اقتصادی رسیدگی و تصمیمات مناسب اتخاذ گردید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شدinstagram ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

مبارزه-با-مفاسد

چرا جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ۷ ماه تعطیل است

چرا جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ۷ ماه تعطیل است معاون اول رئیس جمهور، توضیحاتی درباره برگزاری جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ارائه کرد اسحاق جهانگیری با بیان

ادامه مطلب "چرا جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ۷ ماه تعطیل است"
رییس-کل-بانک-مرکزی

دستاوردها و برنامه‌های نهاد سیاست‌گذار پولی از زبان رییس کل بانک مرکزی

دستاوردها و برنامه‌های نهاد سیاست‌گذار پولی از زبان رییس کل بانک مرکزی اقتصاد ایران در سال

ادامه مطلب "دستاوردها و برنامه‌های نهاد سیاست‌گذار پولی از زبان رییس کل بانک مرکزی"

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز