سخنگوی دولت اعلام کرد : حقوق کارکنان با قانون جدید بزودی پرداخت می شود

نوبخت

سخنگوی دولت اعلام کرد : حقوق کارکنان با قانون جدید بزودی پرداخت می شود

نوبخت: تا پنج شنبه حقوق شاغلان و بازنشستگان با قانون جدید و یارانه ها پرداخت خواهد شد.

محمدباقر نوبخت امروز(سه شنبه) در نشست خبری هفتگی افزود: برای عید سعید فطر دولت خود را آماده کرده و بهترین برنامه این است که بخشی از تعهداتش را انجام دهد.

با تاکید رئیس جمهوری، براساس برنامه ریزی های انجام شده با وجود رقم سنگینی که خواهد بود اما حقوق همه حقوق شاغلان و بازنشستگان و همچنین یارانه ها پیش از عید فطر پرداخت می شود و همه امکانات را بسیج خواهیم کرد که این کار را انجام دهیم.

سخنگوی دولت افزود: برای شاغلان به دلیل اینکه در مورد افزایش حقوق نیاز به استفساریه مجلس بود یا نمایندگان فکر می کردند استفساریه بدهند، این امر به تاخیر افتاد اما همه مبالغ غیر از حقوق از سوی سازمان برنامه و بودجه و خزانه به دستگاه ها پرداخت شده است.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد: انتظار داریم دستگاه ها احکام را اصلاح و صادر کنند تا ما همراه حقوق خردادماه، همه افزایش سنواتی که متوسط 10 درصد است را تا روز پنجشنبه پرداخت کنند.

نوبخت همچنین درباره بازنشستگان اظهار داشت: درباره احکام صادر شده بازنشستگان مشکلی نداریم و اقدامات لازم انجام شده است و حقوق را دریافت می کنند.

وی یادآورشد: با توجه به اینکه بین کسانی که بعد از قانون مدیریت خدمات کشوری و پیش از این قانون بازنشسته شده اند، تفاوت حقوق وجود دارد، خود را موظف به جبران این تفاوت می دانیم.

نوبخت  اظهار داشت: برای پر کردن فاصله در بودجه سال آینده رقم قابل توجه تری تخصیص می دهیم؛ البته کاش این امکان وجود داشت که همه فاصله را در یک مرحله پر می کردیم که رقم آن حدود 20 هزار میلیارد تومان است.

معاون رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: هر سال تعدادی از همکاران ما بازنشسته می شوند و چون صندوق قادر به پرداخت حقوق نیست، دولت این وظیفه را برعهده می گیرد و فشار سنگینی به دولت وارد می شود؛ البته با لب خندان این پول ها را می دهیم همانطور که ماه گذشته چهار هزار میلیارد تومان یارانه داده ایم.

نوبخت یادآورشد: ما هر سال یک وعده کامل پاداش بازنشستگی می دهیم که در سال 1395 این پاداش در دیماه پرداخت شد و رقم آن حدود سه هزار و 700 میلیارد تومان بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه