وکیل آنلاین

سازمان ملل کشته شدن پرستار فلسطینی را محکوم کرد

پرستار-فلسطینی

سازمان ملل کشته شدن پرستار فلسطینی را محکوم کرد

‘استفان دوجاریک’ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد از کشته شدن ‘رزان النجار’ پرستار فلسطینی توسط نظامیان صهیونیستی در غزه ابراز انزجار کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، ‘استفان دوجاریک’ گفت: کارکنان سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن نسبت به کشته شدن رزان النجار پرستار فلسطینی در جمعه گذشته ابراز خشم شدید کردند.

وی افزود: دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی و کمیساریای عالی حقوق بشر با صدور بیانیه ای مشترک، تاکید کردند: واضح است که پرستار فلسطینی به دست نیروهای امنیتی در تظاهرات کشته شده است و لازم است به صورت ویژه ای این مساله محکوم شود.

در این بیانیه آمده است: کشته شدن پرستار فلسطینی مغایر با تعهدات اسرائیل برای تضمین رفاه مردم غزه است.
نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد در بیانیه خود افزودند: حملاتی که در آن تیم های درمانی و پزشکی در غزه هدف قرار می گیرند تنها زندگی این کارکنان و بیماران را به خطر نمی اندازد بلکه نظام بهداشتی نوار غزه را نیز از بین می برد.

در بیانیه همچنین بر ضرورت افزایش تلاش ها برای تامین امنیت کادرهای درمانی که در خط مقدم قرار دارند تاکید شده است و آمده است: تعهداتی مشخصی در قوانین بین المللی وجود دارد که باید به آن ها پایبند بود.
رزان النجار پرستاری فلسطینی جمعه گذشته در راهپیمایی بزرگ بازگشت در مرز غزه و سرزمین های اشغالی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

از آغاز تظاهرات بازگشت که از 10 فروردین در غزه آغاز شده تاکنون 124 فلسطینی شهید و بیش از 13 هزار نفر زخمی شدند.

مردم فلسطین در غزه از روز 30 مارس (جمعه 10 فروردین) مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

فلسطینیان از سال 1976 تاکنون روز 30 مارس را به عنوان روز زمین فلسطینی نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز