وکیل آنلاین

رویای تندروهای آمریکا برای نابودی ملت ایران تعبیر نخواهد شد

تندروهای-آمریکا

رویای تندروهای آمریکا برای نابودی ملت ایران تعبیر نخواهد شد

 

وزیر امور خارجه در حساب توئیتری خود به اهانت های مقامات آمریکا نسبت به ایران و ایرانیان پاسخ داد و نوشت: رویای تندروهای آمریکایی برای نابود کردن ملت ایران هیچ گاه تعبیر نخواهد شد.

 

«محمدجواد ظریف» امروز چهارشنبه در حساب توئیتری خود نوشت: ‘ آقای ترامپ! یک ملت همان مردم آن هستند. نامیدن مکرر ایران به عنوان ‘ملت تروریست’ افشاگر خصومت با تمامی مردم است و دلیل واقعی هدف گرفتن این مردم توسط تحریم های غیرقانونی شما را برملا می کند. ولی رویای تندروهای آمریکایی برای ‘نابودکردن ملت ایران’ هیچ گاه تعبیر نخواهد شد.’

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در مصاحبه خود با خبرنگاران برای دومین بار طی یک سال گذشته، در اظهاراتی توهین‌آمیز از ایرانی‌ها به عنوان یک ‘ملت تروریست’ یاد کرد.

ترامپ در گفت وگو با خبرنگاران در اظهاراتی توهین‌آمیز علیه مردم کشورمان گفت: «اگر شما نگاهی به ایران داشته باشید و اگر به آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند نگاه کنید، متوجه می‌شوید که آنها در حال حاضر یک ‘ملت تروریست’ هستند.»

این در حالی است که بعد از یک ماه و نیم از قتل فجیع جمال قاشقچی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه، ترامپ روز گذشته و با وجود تاکید نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر نقش داشتن محمد بن سلمان در این قتل بار دیگر ایران را مورد حملات لفظی خود قرار داد!

در بیانیه ترامپ آمده است: «دنیا جای خطرناکی است. کشور ایران به عنوان مشتی نمونه خروار، مسئول یک جنگ نیابتی خونبار علیه عربستان سعودی در یمن است؛ ایرانی‌ها تلاش دارند که تلاش شکننده عراقی‌ها برای رسیدن به دموکراسی را ناکام بگذارند … ایرانی‌ها بسیاری از شهروندان آمریکایی و دیگر انسان‌های بی گناه را در خاورمیانه به کام مرگ کشانده‌اند.»

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

 

افزودن یک دیدگاه