روایتی از رابطه آیت‌الله هاشمی در زمان ریاست جمهوری با وزارت امورخارجه

روایتی-از-آیت-الله-هاشمی

روایتی از رابطه آیت‌الله هاشمی در زمان ریاست جمهوری با وزارت امورخارجه

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دوران معاونت خود در وزارت امور خارجه کشور در خصوص روابط رئیس جمهور وقت آیت‌الله هاشمی با این وزارت خانه، مواردی را مطرح کرد.
 

علاءالدین بروجردی  با اشاره به سالروز ارتحال آیت هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: در طول دوران ۸ ساله معاونت اینجانب در وزارت خارجه، حتی یک بار هم نشد که با تلفن سیاسی وزارت خارجه تماسی را با رئیس جمهور وقت، آیت الله هاشمی رفسنجانی برقرار کنیم و ایشان پاسخ ندهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایشان با احساس مسئولیت، توجه لازم را به ابعاد مختلف سیاست خارجی داشتند، بیان کرد: مرحوم آیت الله هاشمی در زمینه مذاکره با سران کشورهای دیگر از خود هوشمندی ویژه‌ای نشان می‌دادند که موجب احترام گذاردن دیگران به ایشان می‌شد و مسئولانه در این عرصه به حفظ منافع ملی کمک می‌کردند.

روایت بروجردی از سفر آیت‌الله هاشمی به پکن برای خرید واگن‌های مترو از چین

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود ۳ سال و ۳ ماه در چین بودم، ادامه داد: زمانی که قرار بود مترو ساخته شود و دنبال خرید واگن بودیم، قرعه به نام چینی‌ها افتاد،به این جهت که قیمت واگن، یک دهم قیمت اروپایی‌ها بود.

بروجردی با بیان اینکه در آن زمان قیمت واگن‌های اروپایی ۲ میلیون دلار و قیمت واگن‌های چینی ۲۰۰ هزار دلار بود، متذکر شد: واگن‌های کره‌ای ۸۰۰ هزار دلار و واگن‌های ژاپنی یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار قیمت داشتند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: در آن زمان آقای هاشمی (رحمه الله علیه) به چین آمدند و پس از سوارشدن بر مترو چین و شهر پکن گفتند “مگر این مترو چه مشکلی دارد که ۵ برابر پول باید به اروپایی‌ها بدهیم”، پس از آن دستور دادند که هر دو خط را به چینی‌ها بدهند که بعدا فاینانس کردند و این کار انجام شد.

۱۱:۰۲:۰۱

۰۱/۰۹/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram روایتی از رابطه آیت‌الله هاشمی در زمان ریاست جمهوری با وزارت امورخارجهinstagram روایتی از رابطه آیت‌الله هاشمی در زمان ریاست جمهوری با وزارت امورخارجه
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android روایتی از رابطه آیت‌الله هاشمی در زمان ریاست جمهوری با وزارت امورخارجه

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

پیام‌رسان‌های-داخلی

روایت رییس کمیسیون امنیت ملی از مهاجرت مقدس در فضای مجازی

روایت رییس کمیسیون امنیت ملی از مهاجرت مقدس در فضای مجازی/انتقاد از شبهات بی‌اساس سازمان‌یافته درباره

ادامه مطلب "روایت رییس کمیسیون امنیت ملی از مهاجرت مقدس در فضای مجازی"

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز